30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ripple, Huobi Borsasına Neden Sürekli XRP Gönderiyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa bir süre önce, Ripple 100 milyon adet XRP gibi yüklü bir miktarı, iyi bilinen bir kripto para adresi olan RL18-VN’ye gönderdi. Bu cüzdan adresi, Ripple’ın müşterilerine, ortaklarına ve kripto para borsalarına likidite sağlaması için kullanılıyor.

Binance indirim kodu

Ripple, Kripto Para Borsası Huobi’ye 100 Milyon Adet XRP Gönderdi, Peki Neden?

Bithomp’a göre, söz konusu 100 milyon adet XRP, küçük parçalara ayrılarak günlük olarak Huobi borsasına transfer edilecek. Bu yazının yazıldığı anlarda Ripple tokeninin fiyatının 0.92 dolar olması itibariyle, 100 milyon adet XRP, 92 milyon dolara tekabül ediyor. Huobi borsası, Ripple’dan gelen tokenleri r37SFX6FZsxiJGxLrWCdCHm2Cub4jKcxhz adresli cüzdan ile alıyor. 27 Eylül tarihinden bu yana Ripple, Huobi borsasına 1.542.780 adet token gönderdi.

Binance indirim kodu

27 Eylül tarihinden önce ise Huobi’ye gönderilen XRP miktarı günlük olarak 3.099.200’dü. Bu yılın başlarında Ripple, Huobi’ye tekrar tekrar yüklü miktarda token gönderdi ancak Blockchain devi bu transferlerin amacını şimdiye kadar hiç netleştirmedi. Bazı uzmanlar bu durumun, borsadaki likidite dengeleri ile ilgili olduğunu düşünüyor. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Daha önceki gelişmelerde, dünyanın en büyük iki kripto para borsası olan Binance ve Huobi ile birlikte Çin’deki diğer kripto para borsalarının da ülkelerinde gerçekten de ağır denetimsel baskılara maruz kaldıkları bildirilmişti. Kısa bir süre önce Huobi, Çin anakarasından yeni kullanıcıların kayıt olmasını askıya aldı ve yavaş yavaş da ülkeden kayıtların yasaklanmasını planlıyor. Binance borsası da yeni kullanıcıların yeni kullanıcıların platformda üyelik açmasını engelledi ve görünüşe göre denetimsel baskının giderek arttığı Singapur’da da hizmetlerinin tamamını sonlandırmak üzere olabilir.

Elon Musk’a göre, Çin’in kripto paralara karşı gerçekleştirdiği baskı, Bitcoin ve diğer kripto paraların Çin’deki yönetimin gücünün azalmasına neden olduğu için yaratılıyor olabilir. Bununla birlikte, Rich Dad, Poor Dad kitabının yazarı Robert Kiyosaki ise, ülkenin kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya süreceği için bu tür yasaklar getirdiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 4 Saatte Yaşadığı %6'lık Düşüşün 3 Nedeni

Çin daha önce pek çok kez kripto paralara ve kripto para madenciliği yapan işletmelere kısıtlamalar getirmişti. Kısıtlamaların gerekçesi olarak çevresel sorunları gösteren Çin, ülkedeki pek çok eyalette Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliğini yasaklamıştı. Artan baskılar neticesinde çok sayıda madenci Çin dışına göç etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar