7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Ripple İçin Önemli Gelişme Yolda! XRP Grafiğinde “Ölüm Kesişimi” Oluşmak Üzere

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP kripto parasının arkasındaki şirket olan Ripple, SEC davasında yargıç Sarah Netburn’ün eski bir SEC yetkilisinin dava kapsamında sorgulanabileceğine hükmetmesiyle birlikte bir sürpriz yaşamıştı. SEC ile Ripple arasında 1.3 milyar dolar değerinde XRP’nin satışıyla ilgili anlaşmazlık sürüyor.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte XRP grafiği, 50 günlük hareket ortalamasının 200 günlük hareket ortalamasının altına düşmeye başladığını gösteriyor. Bu tür bir model analizciler arasında “ölüm kesişimi” olarak adlandırılıyor. Ölüm kesişimiyle birlikte analizcilere göre XRP fiyatını sıkıntılı günler bekliyor olabilir.

Binance indirim kodu

Ripple (XRP) SEC Karşısında Mini Bir Zafer Kazanmıştı

Geçtiğimiz yılın sonlarında ABD Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple ile birlikte şirketin kurucusu Christian Larsen’i ve CEO’su Bradley Garlinghouse’a dava açmıştı. SEC, XRP’nin şirket hisselerine benzer şekilde bir menkul kıymet olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve şirketin bu konuyla ilgili bir kaydı bulunmadığını iddia etmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ripple ise bu iddiaları reddetmiş ve XRP’nin uluslararası ve yurtiçinde birlikte kullanılan bir para birimi olduğu için SEC’in XRP’yi denetleyemeyeceğini belirtmişti.

Perşembe günü ise New York Bölge Mahkemesi yargıcı Sarah Netburn, eski SEC şirket finans direktörü Bill Hinman’ın Ripple tarafından sorgulanabileceğine hükmetti. Hinman’ın mahkemeye çıkma tarihi 27 Temmuz olarak belirlendi.

Birleşik Krallık merkezli dijital varlık şirketi GlobalBlock şirketin satış yatırımcılığı yapan Alexandra Clark, e-posta yoluyla gönderdiği görüşlerinde Ripple’ın SEC ile olan savaşında küçük bir zafer daha elde ettiğini söyledi.”

XRP fiyatı Nisan ayında yaptığı 2 dolarlık zirvesinin ardından aynı zaman diliminde gerçekleşen büyük kripto para çöküşüne uygun bir şekilde yaklaşık olarak %70 değer kaybetti. Ancak Ripple’ın XRP’si yılın ilk zamanlarına oranla hala %160 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

İlgili Haber:  Joe Biden Yönetiminin Kripto Paralara Karşı Takındığı Sert Tavır, Sektörün Devleriyle Çatışmaya Kadar Gidebilir mi?

Son 5 Aydaki İlk Ölüm Kesişimi

Son zamanlardaki düşüşü dolayısıyla XRP son 5 aydaki ilk ölüm kesişimine sahne olacak. Ölüm kesişimi, bazı analizcilere göre ayı piyasasına işaret eden bir sinyal olarak görülse de bazılarına göre ise gecikmeli bir gösterge olarak niteleniyor.

Bitcoin Haziran ayında kendi grafiğinde bir ölüm kesişimi yaşamış ancak bunun ardından tepki olarak herhangi bir değer kaybı yaşamamıştı. Ancak Bitcoin fiyatı incelendiğinde Mayıs ayındaki satış dalgasının ardından herhangi bir toparlanma hamlesinin de gelmediği görülüyor. Bitcoin 2020 yılının Mart ayında bir ölüm kesişimi daha yaşamış, bunun ardından küçük altcoinlerin bile katıldığı büyük bir ralli başlatarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar