Ripple İçin Önemli Gelişme Yolda! XRP Grafiğinde “Ölüm Kesişimi” Oluşmak Üzere

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

XRP kripto parasının arkasındaki şirket olan Ripple, SEC davasında yargıç Sarah Netburn’ün eski bir SEC yetkilisinin dava kapsamında sorgulanabileceğine hükmetmesiyle birlikte bir sürpriz yaşamıştı. SEC ile Ripple arasında 1.3 milyar dolar değerinde XRP’nin satışıyla ilgili anlaşmazlık sürüyor.

blank

Bununla birlikte XRP grafiği, 50 günlük hareket ortalamasının 200 günlük hareket ortalamasının altına düşmeye başladığını gösteriyor. Bu tür bir model analizciler arasında “ölüm kesişimi” olarak adlandırılıyor. Ölüm kesişimiyle birlikte analizcilere göre XRP fiyatını sıkıntılı günler bekliyor olabilir.

blank

Ripple (XRP) SEC Karşısında Mini Bir Zafer Kazanmıştı

Geçtiğimiz yılın sonlarında ABD Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple ile birlikte şirketin kurucusu Christian Larsen’i ve CEO’su Bradley Garlinghouse’a dava açmıştı. SEC, XRP’nin şirket hisselerine benzer şekilde bir menkul kıymet olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve şirketin bu konuyla ilgili bir kaydı bulunmadığını iddia etmişti.

Ripple ise bu iddiaları reddetmiş ve XRP’nin uluslararası ve yurtiçinde birlikte kullanılan bir para birimi olduğu için SEC’in XRP’yi denetleyemeyeceğini belirtmişti.

Perşembe günü ise New York Bölge Mahkemesi yargıcı Sarah Netburn, eski SEC şirket finans direktörü Bill Hinman’ın Ripple tarafından sorgulanabileceğine hükmetti. Hinman’ın mahkemeye çıkma tarihi 27 Temmuz olarak belirlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Birleşik Krallık merkezli dijital varlık şirketi GlobalBlock şirketin satış yatırımcılığı yapan Alexandra Clark, e-posta yoluyla gönderdiği görüşlerinde Ripple’ın SEC ile olan savaşında küçük bir zafer daha elde ettiğini söyledi.”

XRP fiyatı Nisan ayında yaptığı 2 dolarlık zirvesinin ardından aynı zaman diliminde gerçekleşen büyük kripto para çöküşüne uygun bir şekilde yaklaşık olarak %70 değer kaybetti. Ancak Ripple’ın XRP’si yılın ilk zamanlarına oranla hala %160 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Son 5 Aydaki İlk Ölüm Kesişimi

Son zamanlardaki düşüşü dolayısıyla XRP son 5 aydaki ilk ölüm kesişimine sahne olacak. Ölüm kesişimi, bazı analizcilere göre ayı piyasasına işaret eden bir sinyal olarak görülse de bazılarına göre ise gecikmeli bir gösterge olarak niteleniyor.

Bitcoin Haziran ayında kendi grafiğinde bir ölüm kesişimi yaşamış ancak bunun ardından tepki olarak herhangi bir değer kaybı yaşamamıştı. Ancak Bitcoin fiyatı incelendiğinde Mayıs ayındaki satış dalgasının ardından herhangi bir toparlanma hamlesinin de gelmediği görülüyor. Bitcoin 2020 yılının Mart ayında bir ölüm kesişimi daha yaşamış, bunun ardından küçük altcoinlerin bile katıldığı büyük bir ralli başlatarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend