30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ripple Labs CEO’suna Göre Dolar Değer Kaybedecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, kelimenin tam anlamıyla “çılgın” bir yılın ardından, iş dünyasının nasıl ilerleyeceğinin merak konusu olduğunu söyledi.

Binance indirim kodu

Garlinghouse 28 Ağustos’ta attığı bir tweet‘te, Wall Street Journal’ın 27 Ağustos’ta ABD Federal Rezervi’nin faiz oranlarını olası yüksek enflasyon pahasına düşük tutmayı seçmesiyle ilgili bir makalesine işaret ederek; “Pandemi o kadar çok şeyi değiştiriyor ki.. Dünkü FED kararı, on yılların geleneğini çöpe atıyor” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Garlinghouse, “İşaretler, yakın vadede doların daha fazla değer kaybedeceğini gösteriyor ve aynı zamanda kripto para ekosistemi için kesinlikle iyi olacak varlıkların daha fazla çeşitlenmesine yol açıyor” dedi.

Mart ayında COVID-19 korkularının ve tedbirlerin başlamasından bu yana, ABD ekonomisi ters yüz olmuş durumda. Yüksek işsizlik oranları, para basımı, işletmelerin bir bir kapanması ve diğer birçok faktör, kamuoyu nezdinde dev bir soru işareti yaratmış durumda.

Faiz oranları ve enflasyon, ABD hükümetinin çözüm girişimlerinin bir parçası olarak gördüğü iki araç haline geldi. Sorunlar devam etse de, olası bir sonuç, kripto endüstrisindeki bazı katılımcıların belirttiği gibi, Bitcoin’in uygulanabilir bir koruma olarak daha fazla benimsenmesi olabilir.

Benzer şekilde geçtiğimiz günlerde Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, kripto paraları altınla karşılaştırarak, Bitcoin’in 500.000$’a ulaşacağı olası bir senaryodan bahsetmişti.

İlgili Haber:  Xbox Ödemelerinde Bitcoin Kullanılabilir

2008 vs 2020 Ekonomik Buhranı

2020 ekonomik buhranı 2008’dekinden çok daha etkili, yıkıcı ve büyük gözüküyor. Covid-19 aşısıyla ilgili muallak durum, ABD’nin sürekli para basması, doların uzun vadede değer kaybedeceğine işaret ediyor. Bu durumda yatırımcıların iki alternatife yöneleceği, bunlardan birinin altın diğerinin ise kripto paralar olacağı öngörülüyor.

Önümüzdeki bir kaç yıl çok büyük değişikliklere gebe. Bitcoin 2008 ekonomik krizinde ortaya çıkmıştı. Benzer bir şekilde DeFi dediğimiz merkezi olmayan finans sistemleri (bankacılık, kredi sistemleri, borç yönetimi vs) 2020 krizinde ortaya çıkmış gözüküyor. Önümüzdeki yıllarda bankaların iflası DeFi ve kripto paraların geniş ölçekli benimsenmesine yol açacak gibi duruyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar