1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), MATIC, Terra (LUNA) – Altcoin Fiyat Analizi – 18 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasa koşullarının son 24 saatte ayı lehine olmasıyla beraber XRP, MATIC ve Terra gibi altcoinler günlük grafiklerinde kayıplar yaşadı. Analiste göre XRP fiyatı boğa lehine trend çizgisinden geri sıçrama yaparken MATIC ve LUNA ise en yakın destek noktalarını savunmakta zorlandılar. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

XRP

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP fiyatı 16 Aralık tarihinde alçalan kanalından bir çıkış yaşamasının ardından piyasa ayıları hızlı bir gerileme yarattı. Ancak analiste göre 20 SMA değeri altcoin için güçlü bir destek görevi görüyor ve XRP’nin grafiğinde 0.8 doların ardından birkaç yeşil mum gözlendi.

Analiste göre RSI göstergesi orta hattın üstünde seyretmesiyle birlikte boğa lehine bir görünüm verdi. Ancak analiste göre Volume Oscillator göstergesi, son boğa hamlesinin görece düşük hacimler ile birlikte gerçekleştiğini ortaya koydu. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı 0.8255 dolardan işlem görüyor. Analiste göre DMI göstergesi boğa lehine bir kesişim içerisinde bulunsa da ADX göstergesi ise oldukça zayıf bir yönelimsel trend ortaya koydu.

MATIC

blank

MATIC fiyatı da 15 Aralık tarihinde alçalan kanalından bir çıkış yaşamıştı. Şimdi ise altcoin fiyatı yukarı yönlü iki paralel çizgi arasında ilerliyor. Analiste göre 2.19 dolar seviyesi, boğaların ele geçirmesi gereken güçlü bir direnci temsil ediyor. Bununla birlikte altcoin fiyatı son 24 saatte %2.3 değer kaybı yaşadı.

Buna rağmen analist, 2.06 dolar seviyesinin boğaların bir çöküşü atlatabilmesi için kritik önem taşıdığını düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda MATIC fiyatı 2.03 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi momentumunu kaybetmesinin ardından aşağı yönlü hareket etti. Analiste göre denge noktasının üstünde seyreden MACD göstergesi, boğa gücünün azaldığına dair işaret verdi. Buna rağmen analist, ADX göstergesinin altcoin için zayıf bir yönelimsel trend sergilediğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Solana (SOL), Fantom (FTM) - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Aralık

Terra (LUNA)

blank

Analiste göre LUNA fiyatı son üç gündür kayıplarının bir kısmını telafi etti ve %38.2’lik Fibonacci seviyesini bir destek haline getirdi. Buna ek olarak LUNA, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük 11. kripto parası unvanını kazandı.

Son 24 saatte %2.3 değer kaybeden altcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 62.76 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise kısa bir yükselişin ardından yeniden aşağı yönlü seyretti. Analist, DMI göstergesinin hafif boğa lehine olduğunu düşünüyor. Analiste göre AO göstergesi, kırmızı bir sinyal vererek son 24 saatteki gerilemeyi sergiledi. Buna rağmen analist, LUNA’nın yönelimsel trendinin ADX göstergesine (kırmızı) göre zayıf olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar