2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Ripple Ödeme Şirketi Tranglo’nun %40 Hissesini Satın Alarak Asya Piyasasına Adım Atıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Haber Özeti

  • Ripple Asya-Pasifik piyasalarına odaklı bir küresel ödeme platformu olan Tranglo’nun %40 hissesini satın aldı.
  • Ripple’ın açıklamasına göre bu hamle Asya’daki yükselen müşteri taleplerini yerine getirecek ve RippleNet’in ‘talep üzerine likidite’ hizmeti bu bölgede faaliyete geçecek.
  • Yeni ödeme koridorları ilk olarak Güneydoğu Asya’da oluşturulacak ve ‘talep üzerine likidite’ hizmetinin ilk olarak hayata geçeceği ülke de Filipinler olacak.

Kripto ağı Ripple Labs, Salı günü yaptığı açıklamada ödeme şirketi Tranglo’nun %40 hissesini satın alacağını duyurdu. Bu adımın Ripple’ın Asya-Pasifik bölgesindeki piyasa varlığını güçlendireceği düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Tranglo’nun altyapısı hali hazırda var olan ödeme koridorlarını destekleyecek ve diğer ülkelerdeki RippleNet müşterilerine de firmanın sunduğu ‘talep üzerine likidite’ hizmeti sunulmaya başlanacak. Şirketin yaptığı açıklamada, talep üzerine likidite hizmetini kullanan müşterilerin ayrıca, Ripple’ın kredi sınırını işletme sermayelerini serbest bırakmak için kullanabilecekleri ve piyasalara yapacakları ödemeleri her zamankinden daha fazla ölçeklendirebilecekleri açıklandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ödeme şirketi Tranglo ayrıca, Güneydoğu Asya’ya açılma planlarını da desteklediklerini ifade etti. Şirket bu planlara ilk olarak Filipinlerden başlayacak ve buradan diğer ülkelere yayılacak. Ayrıca kullanıcılara kredi sınırları da teklif edilecek.

Hindistan’ın Yasaklarına Rağmen Kripto Paralar Asya’da Yükselişini Sürdürüyor

Asya’daki dijital varlık piyasaları Hindistan’ın son günlerde aldığı yasak kararına rağmen yükselişini sürdürüyor. 2019 yılının ortasıyla 2020 yılının ortası arasındaki dönemde tüm kripto para transferlerinin %30’u Asya’da gerçekleşti.

RippleNet genel müdürü Asheesh Birla yaptığı açıklamada Tranglo ile çalışma nedenlerini şöyle ifade etti: “Tranglo’nun güçlü ödeme altyapısı, benzersiz müşteri hizmetleri ve kalitesi onları bizim ‘talep üzerine likidite’ hizmetimizi destekleyebilecek ideal bir ortak yaptı. İlk çalışmalarımıza Güneydoğu Asya’da başlıyoruz.”

İlgili Haber:  Beeple 69.3 Milyon Dolara NFT Satarak Şimdiye Kadarki En Pahalı Satışını Gerçekleştirdi

Ripple Şu anda ABD’de Birtakım Hukuki Sorunlar ile Baş Etmeye Çalışıyor

Ripple şu anda ABD’de XRP token’ının kullanımı nedeniyle birtakım hukuki sorunlar yaşıyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yaptığı açıklamada şirketin kayıt dışı olarak 1.3 milyar değerinde menkul kıymeti XRP olarak piyasaya sürdüğünü öne sürmüştü. Yetkililere göre XRP bir kripto para değil bir menkul kıymet olarak değerlendiriliyor. Ripple ise bu argümana şiddetle karşı çıkıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar