2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Ripple, SEC Davasında Önemli Bir Zafer Daha Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ripple ve SEC davasında mahkeme, Ripple CEO’larının mali kayıtlarını açıklamasının gerekli olmadığına karar verdi. Ripple, SEC karşısında bir zafer daha elde etmiş oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’den sekiz yıllık mali kayıtlarını açıklamalarını talep etti.
  • Ancak SEC’in mali belgelerin ifşa edilmesi talebi mahkeme kararı ile iptal edildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple CEO’larının mali kayıtlarını açıklamaya yönelik talebi mahkeme tarafından reddedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ripple CEO’ları Mali Kayıtlarını Açıklamayacak

SEC geçen ay, CEO Brad Garlinghouse ve selefi Chris Larsen’den sekiz yıllık mali kayıtlarını talep etti.

SEC, bu kayıtların, devam eden kayıtsız menkul kıymet satışı davasında kendi savlarını destekleyeceğini iddia ediyordu.

Ripple, SEC’in Aralık ayında şikayette bulunmasından bu yana tüm iddiaları reddetti ve SEC’in bu kayıtları halka ifşa etmesini önlemek için mücadele etti. Garlinghouse ve Larsen’in avukatları söz konusu talepleri “aşırı erişim” olarak nitelendirdi.

Dün gerçekleşen davada ise Garlinghouse ve Larsen kazandı: ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, Ripple’ın mali kayıtları gizli tutma talebini kabul etti.

Yargıç Netburn, finansal kayıtların belirli bir tarihte kripto para borsalarından gelen banka mevduatlarını yansıtmasına rağmen, çiftin bu parayı nasıl kazandığını göstermeyeceğini belirtti. Bu gelir XRP satışlarından elde edilebileceği gibi diğer kripto satışlarından veya ABD Doları transferlerinden de elde edilmiş olabilir.

Dava XRP’nin Teknik Yönleri ile İlgili Devam Edecek

Yargıç kararında, “SEC’in bireysel davalıların bankacılık kayıtlarının gerçekleşmiş olabilecek spekülatif bir işlemin kanıtını gösterebileceğine dair inancı, kişisel finansla ilgili kapsamlı keşifler için bir temel değildir.” ifadesini kullandı.

Hukuk firması Hogan & Hogan’ın ortaklarından Jeremy Hogan, konu ile ilgili Twitter’da yaptığı açıklamada, kararın Ripple CEO’ları için iyi bir işaret olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  En Zengin 15 Bitcoin Cüzdanının 2021'de Hâlâ Önemli Olmasının 4 Nedeni

Hogan, “Jüri, tekrar, XRP’nin teknik / operasyonel yönlerinin dava için daha önemli olduğunu belirtiyor. Ripple davanın ana odağının bu yönde olmasını istiyor. SEC ise bundan uzaklaşmak istiyor. Ama görünen o ki yargıç aksini söylüyor!” diye yazdı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar