2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Ripple, SEC’in Kişisel Banka Kayıtlarına Erişim Talebine Karşı Çıkıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in avukatları mahkeme celplerini “aşırı erişim talebi” olarak nitelendiriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple aleyhindeki davanın bir parçası olarak SEC, kişisel mali kayıtlarına erişmek için CEO Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen’i mahkemeye çağırdı.
  • Garlinghouse ve Larsen’ın avukatları ise mahkeme çağrılarının iptal edilmesi gerektiğini söylüyor.
  • Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen, mahkemeden SEC’in kişisel mali kayıtlarına erişimi talebini reddetmesini istiyor.

Kripto para XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’a karşı devam eden davanın bir parçası olarak SEC, banka hesap özetleri ve 8 yıl öncesine giden diğer kayıtların peşine düştü. Dün New York’taki Güney Bölge Mahkemesine gönderilen bir mektupta, Garlinghouse ve Larsen’ın avukatları SEC’den altı farklı bankaya gönderilen mahkeme celbini geri çekmesini talep etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ripple Davasında Son Durum Ne?

Mektupta, mahkemenin talebi “tamamen uygunsuz bir erişim” olarak nitelendiriliyor.

Garlinghouse ve Larser’in avukatları tarafından yazılan mektupta, “SEC, tüm insanlar için geçerli olduğu gibi, Bireysel Davalıların ayrıntılı kişisel mali kayıtlarına erişme hakkına sahip değildir.” ifadeleri yer aldı.

SEC, şirketin XRP satışlarının aslında kayıtsız menkul kıymet teklifleri olduğunu iddia ederek ilk olarak Aralık ayında Ripple’a karşı yasal işlem başlattığını duyurdu. SEC, Ripple’ın 1.3 milyar Dolara 14.6 milyar XRP sattığını iddia ediyor.

Dava Sürecinde Kripto Endüstrisinin Önde Gelen İsimleri Ripple’dan Uzaklaştı

Garlinghouse ve Larsen’in argümanı ise kişisel bilgilerin açıklanmasına gerek olmadığıdır.

Kripto endüstrisinin önde gelen oyuncuları ise bu süreçte kendilerini Ripple’dan uzaklaştırdı. Coinbase, Binance ve Kraken gibi borsalar tüm XRP ticaretini durdurdu. Varlık yöneticisi Grayscale, özel XRP fonundan vazgeçti. Ayrıca bu ayın başlarında, banka havalesi hizmeti MoneyGram, Ripple ile olan ortaklığını terk etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar