8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Ripple Yöneticisi, Shiba Inu (SHIB) ile İlgili Tepki Çeken Bir Açıklama Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa bir süre önce attığı Tweet’inde, Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu (CTO) David Schwartz, Shiba Inu (SHIB) tokeniyle ilgili olumlu görüşlerini paylaştı. Ünlü CTO, 1 milyon adet SHIB coini kaybetse bile yalnızca 1.37 dolar kaybı olacağına dair bir de espri yaptı.

Binance indirim kodu

Ripple CTO’su, Shiba Inu (SHIB) ile İlgili Konuştu

XRP Ledger’ın mimarı olan ünlü isim, Shiba Inu’nun sahip olduğu devasa arz miktarı ile ilgili esprili bir dilde açıklama yaptı. Schwartz, attığı Tweet’inde şunları söyledi: “Bugün biri devasa miktarlarda Shiba Inu çaldı. Toplam kayıpların 1.37 dolar civarında olduğu düşünülüyor.

Binance indirim kodu

SHIB tokeni, toplamda 1 katrilyon adet coin arzına sahip. Tokenin hayata geçmesinin hemen ardından, altcoinin kurucusu Ryoshi, bu devasa arzın yarısını Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e kendi isteği dışında bağışlamıştı. Dogecoin’in popülerleşmesine karşı tepkilerin büyümesinden sonra Buterin Mayıs ayında 50 trilyon adet SHIB tokenini Hindistan’daki bir COVID-19 yardım fonuna bağışlamayı seçmişti. Bu tokenlerin değeri o dönemde 1.14 milyar dolar civarındaydı. Buterin aynı ayı içerisinde, kendisini bu projeden uzaklaştırabilmek için 410.24 trilyon adet SHIB tokenini de yakmayı seçmişti. Vitalik Buterin o dönemde bu hamlesiyle birlikte kripto para yatırımcılarının eleştirilerinin odağı olmuştu. Ripple CTO’su David Schwartz’ın son şakası ise, BitMart borsasından geçtiğimiz hafta 33.4 milyon dolarlık SHIB tokeninin çalınmasından sonra geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir tür espri olmasına rağmen ünlü CTO’nun bu açıklaması, Shiba Inu topluluğu arasındaki bazı üyeler tarafından tepkiyle karşılandı. Söz konusu kişiler, XRP’nin gösterdiği düşük performansa atıfta bulundu.

Shiba Inu (SHIB), her ne kadar Ekim ayında yaşadığı rekorundan %59.65 daha düşük bir seviyeden işlem görse de, altcoin halen 2021 yılının en iyi performans gösteren kripto paraları arasında üst sıralarda yer almayı sürdürüyor. 2021 yılında yaklaşık olarak %270.000 yükseliş yaşayan SHIB, yılın en iyi performans sergileyen altcoini olma unvanını kazanmıştı. Bununla birlikte, büyük yükselişler yaşayan kripto paralar arasında Dogecoin ise ilk onda yer alamadı. Söz konusu listenin büyük bir çoğunluğunu, yine 2021 yılında büyük yükseliş gösteren Metaverse altcoinleri işgal etti. Bunlar arasında AXS, SAND ve MANA gibi oyun tokenleri yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever
En Çok Okunanlar