25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Ripple (XRP), Terra (LUNA), Dogecoin (DOGE) – Altcoin Fiyat Analizi – 27 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasasının toparlanma sinyalleri vermesi ile birlikte analiste göre XRP’nin 20 SMA değeri 50-200 SMA değerlerini geride bırakarak altın bir kesişim gerçekleştirdi ve altcoin kısa vadeli olarak karmaşık sinyaller verdi.

Binance indirim kodu

Dogecoin fiyatı bir sallanma yaşasa da artan alış baskısı ile toparlanmasına devam etti. Bununla birlikte Terra fiyatı ise etkileyici bir ralli gerçekleştirdi ve 24 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

XRP

XRPUSDT 2021 12 26 15 33 20 2048x898 1

Analiste göre XRP fiyatında 20 SMA (kırmızı) göstergesinin 50 SMA (gri) ve 200 SMA (yeşil) göstergelerinin üstüne çıkmasıyla birlikte boğalar için güçlü bir trend dönüşü işareti oluştu. Buna rağmen analist, ayı lehine bir ayrışma (beyaz trend çizgisi) ve 1.01 dolardaki güçlü direnç ile birlikte altcoinin fiyatının 0.88 dolara doğru bir çöküşü yaşadığını düşünüyor.

Şimdi ise analiste göre altcoinin önündeki en yakın destek noktası, fiyatın da bu seviyeden sıçrama yapması ile birlikte 50 SMA bölgesinde bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı 0.9175 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi sert bir çöküş yaşamasının ardından 46 seviyesine dönse de analist güç kaybı yaşanmadığına inanıyor. Analiste göre düşüş hacimleri (kırmızı), toparlanma hacimlerinden yüksek seyretti. Analiste göre SMI göstergesi geri noktalar sergiledi ve yüksek volaliteye işaret etti.

Terra (LUNA)

LUNAUSDT 2021 12 26 16 18 14 2048x898 1

LUNA fiyatı, 14 Aralık tarihinde gerçekleştirdiği aşağı yönlü kanal çıkışından itibaren büyük bir yükseliş gerçekleştirdi. Bu tarihten itibaren altcoinin fiyatı yukarı yönlü iki paralel kanal içerisinde agresif bir yükseliş sergiledi ve analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda bir düzeltme işareti vermedi. 14 Aralık tarihinden itibaren %96.89 yükseliş yaşayan altcoin, 24 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) - Altcoin Fiyat Analizi - 1 Ocak

Analiste göre 20 SMA (kırmızı) göstergesi LUNA fiyatı için yükseliş sırasında bir destek görevi gördü. Son iki gündür ise yükselen alış baskısı ile birlikte boğalar 100 dolar seviyesini 3 kez test etti.

Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA fiyatı 100.31 dolardan işlem gördü. Analiste göre RSI göstergesi 63 seviyesinde bulunup yavaşlama sinyali vermezken OBV ise boğa lehine görünüm verdi. Ancak analist, hacim oskilatörü göstergesinin alçak tepeler sergilediğini ve kısa vadeli olarak bir gerileme ihtimali olabileceğini belirtti.

Dogecoin (DOGE)

DOGEUSD 2021 12 26 16 01 55 2048x898 1

Analiste göre DOGE fiyatı, 0.1919 dolar seviyesinde güçlü bir direnç ile karşılaşmasının ardından hafif bir gerileme yaşamıştı. Bu seviyeyi 5 kez test eden altcoin, bunun ardından sendeledi.

DOGE fiyatındaki bu son gelişme analiste göre 20 SMA (kırmızı) noktasından destek buldu. Analist, şaka coininin üç haftalık bir direnç noktası olan 0.1919 dolar seviyesine yaklaştığını düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.1887 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi aşırı alış bölgesinden düşüş yaşasa da 59’un üstüne tutunarak güçlü bir boğa etkisine işaret etti. Bununla birlikte analist, SMI göstergesinde ise siyah noktaların görünmesiyle birlikte düşük bir volalite varlığına dair ipucu bulunduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend