10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), Tezos (XTZ), Decentraland (MANA) – Altcoin Fiyat Analizi – 6 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Aralık ayı başında gerçekleşen ufak toparlanmanın ardından ayılar kontrolü yeniden ele aldı ve trendi kendi lehlerine çevirerek boğa momentumunu durdurdular. Bunun sonucunda analist, XRP ve Tezos fiyatının 3 Aralık tarihinde aylık dip noktalarına girmesiyle beraber bu altcoinler için düşüş eğiliminin devam edebileceğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

MANA fiyatı ise, üst kanalından gerçekleştirdiği bir çöküş ile beraber nihayet yükselişini sona erdirdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

XRP fiyatı 10 Kasım tarihinden bu yana değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Bununla birlikte altcoin fiyatı 3 Aralık tarihinde son dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Analiste göre boğaların 0.60 dolardaki desteğin çalışmasını sağlaması ile birlikte XRP fiyatı son 24 saatteki %6.9 yükselişi ile beraber 0.82 dolardan işlem gördü.

RSI göstergesi ise son 24 saatte 40 puan barajını geçmekte oldukça zorlandı. Analiste göre bu gösterge, aşırı satış bölgesinde bulunuyor. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin ise kısa vadeli olarak ayı gücünde bir devamlılığa işaret ettiğini düşünüyor.

Tezos (XTZ)

blank

XTZ fiyatı 4 Ekim tarihinde oluşturduğu ATH’den bu yana düşüş eğiliminde bulunuyor. Analiste göre altcoinin fiyatı alçalan kanalı ile birlikte kan kaybetti. Bunun ardından ise 29 Kasım tarihinde %30’luk bir ralli gerçekleşmesine rağmen boğalar bu avantajlarını kullanamadı ve XTZ fiyatı analiste göre üç haftalık direnç noktası olan 5.92 doları aşmayı başaramadı.

Analiste göre düşüş sırasında boğalar her ne kadar üç aylık destek noktası olan 4.4 doları savunmak zorunda kalmışsa da başarısız oldular ve altcoinin fiyat 3.22 dolara gerileyerek son 15 haftanın en düşük seviyesine hareket etti.

Bu yazının yazıldığı anlarda XTZ fiyatı 4.03 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi aşırı satış bölgesinde bulunarak oldukça zayıf bir tablo sergiledi. Analiste göre boğaların yüksek hacim değerleriyle birlikte momentum kazanamaması durumunda ayılar 4.4 dolardaki güçlü direnci savunabilir.

İlgili Haber:  Avalanche (AVAX), Solana (SOL), Fantom (FTM) - Altcoin Fiyat Analizi - 4 Ocak

Decentraland (MANA)

blank

Metaverse coinlerinin çıkış yapmasıyla beraber MANA fiyatı 25 Kasım tarihinde yeni bir ATH oluşturmuştu. Alçalan kama formasyonundan kurtulmayı başaran altcoin, yükselen bir kanal içerisinde seyretmişti.

Buna rağmen bu tarihten itibaren ayılar, güçlü bir düşüşün öncesinde 4.9 doları test etmişti. Söz konusu düşüş ile beraber altcoine ait yükselen kanal 23 gündür ilk kez kırıldı. Bu kez MANA’nın gerçekleştirdiği düşüş hareketi, öncekilerin aksine genel kripto para piyasasıyla uyumlu seyretti. Yine de altcoinin fiyatı son 24 saatteki %13.9’luk yükselişi ile beraber bu yazının yazıldığı anlarda 3.82 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre, aşırı satış bölgesine düşen RSI göstergesi kısmi toparlanma sinyalleri veriyor. Buna rağmen gösterge orta hattı geçmeyi başaramadı. Dahası, DMI göstergesi de RSI ile paralel olacak şekilde ayı lehine görünüm verdi. Ancak analist, AO göstergesinin kısa vadeli olarak boğa lehine bir geri dönüş yapabileceğine dair işaret verdiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar