10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Ripple (XRP), Tron (TRX), BitTorrent (BTT) – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin “korku ve açgözlülük endeksi” halen “aşırı korku” konumunda bulunurken bunun sonucunda gerçekleşen etki kripto paraların birçoğunda gözlenebiliyor. Analiste göre XRP fiyatı zayıf teknik göstergeler sergilerken Tron ve Bittorrent ise boğaların aylardır savunduğu kritik fiyat bölgelerini terk etmek zorunda kaldı. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

XRP

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre XRP fiyatı 7 Aralık’tan bu yana 0.88 dolar ile 0.77 dolar arasında gidiş geliş yapıyor. Analiste göre SMI göstergesi siyah noktalar sergilemeye devam etti ve konsolidasyon eğilimleriyle uyumlu seyretti.

Analiste göre hafta boyunca 50 SMA değeri, altcoin fiyatının sürekli olarak bu seviyeyi test etmesiyle birlikte güçlü bir direnç noktası olarak görev yaptı. Analist, fiyatın bu seviyenin üstüne çıkması durumunda boğaların 0.84 dolar civarında bir direnç ile karşılaşabileceğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı, son 30 günde %25.9’luk bir düşüş yaşamasının ardından 0.8113 dolardan işlem görüyor. Son dokuz günde RSI göstergesi 55 değerini aşmakta zorlandı. Bununla birlikte hacim oskilatörü alçak tepeler oluşturdu ve analiste göre bu durum zayıf bir boğa hareketi anlamına geliyor.

Tron (TRX)

blank

17 Aralık tarihinde Justin Sun’ın Tron Vakfı’ndaki görevinden ayrılacağını açıklaması ile birlikte altcoinin fiyatı uzun ve kırmızı bir mum kaydetti. Ayıların gücünü göstermesiyle birlikte TRX fiyatı son iki günde %9’un üzerinde değer kaybetti. Analiste göre Tron, boğaların son dört aydır dayandığı 0.82 dolar seviyesini kaybetti. Bunun sonucunda altcoin fiyatı son 18 haftada üçüncü kez 0.078 dolara doğru hareket etti. Analiste göre Supertrend kırmızı bölgede yer alıyor ve satış baskısına işaret ediyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda TRX fiyatı 0.0805 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi, aşırı satış bölgesine inmesinin ardından yatay hareket sergiledi.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 11 Aralık

BitTorrent (BTT)

blank

BTT fiyatı, 8 Aralık tarihinde 0.004198 dolar seviyesine dokunmasının ardından gerilemişti. Son yedi gündür alçalan bir kanal içerisinde (beyaz) hareket eden altcoin, bu zaman diliminde %36.6 değer kaybetti.

BTT fiyatı, boğalar tarafından yaklaşık olarak 19 haftadır savunulan 0.003088 dolar desteğini kaybetti. Analiste göre altcoinin fiyatının çöküşü, daha önceki çöküşte de sınır oluşturan 0.002609 dolar seviyesinde durdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTT fiyatı 0.00266 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ayılar lehine gözüktü ve 7 Aralık’tan bu yana alçak tepeler oluşturdu. Bununla birlikte analist, DMI ve MACD çizgilerinin de ayılar lehine hareket ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar