2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Ripple ve SEC Arasındaki Davada Ön Duruşma Tarihi Belirlendi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple, davalarını Şubat ayında bir New York mahkemesinde görecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC ve Ripple arasındaki davada ön duruşma tarihi belirlendi.
  • 22 Şubat günü New York Güney Bölge Mahkemesi’nde taraflar bir araya gelecek.
  • Davanın açıklanmasından bu yana XRP fiyatı ciddi şekilde geriledi.

Ripple avukatlarının yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Makosen ayakkabılarınızı parlatın, takım elbiselerinizi hazırlayın ve X’lerinizi, R’lerinizi ve P’lerinizi yuvarlayın. New York Güney Bölge Mahkemesi’nde 22 Şubat sabah 10’da yıldız gibi parlayacaksınız!”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ripple Kurucu Ortakları ve CEO Garlinghouse, Sanık Olarak Nitelendiriliyor

Yargıç Analisa Torres dün mahkemeye gönderdiği bir mektupta, XRP ile bağlantılı olan ve SEC’in menkul kıymet ihlalleri nedeniyle dava açtığı Ripple Labs için bir “ön duruşma konferansı” planladı. Yargıç Torres, tarafların avukatlarının konferansa katılmasını emretti.

SEC geçen hafta, Ripple’ın yanı sıra kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO’su Brad Garlinghouse’un da 2013 yılından bu yana devam eden kayıtsız menkul kıymet satışlarında 1.3 milyar Dolar toplanması konusunda sanık olduklarını ifade etmişti.

SEC, sorunu çözmek için Ripple’ı mahkemeye çıkardı. Verilecek karar, Ripple’ın XRP’yi bir yatırım olarak pazarladığını ve başarısında aktif bir rol oynadığını kanıtlayıp kanıtlayamayacağına dayanıyor.

New York yargıcı ayrıca tüm tarafları konferanstan bir hafta önce ortak bir mektup göndermeye davet etti. Mektupta, dava, iddialar, savunmalar, düşünülen her türlü öneri ve çözüm olasılıklarının açıklanması talep edildi.

Pek Çok Borsa XRP Alım Satımını Askıya Alacağını Açıkladı

Dava haberinin özellikle Ripple için çok farklı sonuçları ortaya çıktı. Kripto para borsaları Bitstamp, Coinbase ve OKCoin de dahil olmak üzere pek çok şirket önümüzdeki ay XRP alım satımını askıya alacaklarını açıkladı. Dava, Ripple için olumsuz sonuçlandığı takdirde durum çok daha kötüye gidebilir.

İlgili Haber:  Ethereum'un 2020'nin En Yüksek Seviyesine Çıkmaya Hazır Olduğunu Gösteren 5 Ölçüm

Tüm bu gelişmeler nedeniyle Ripple ait XRP’nin fiyatı geçtiğimiz haftalar içerisinde 0.6 Dolardan 0.2 Dolara kadar geriledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar