Ripple ve SEC Davasında Yeni Gelişme: Yasal Tavsiye Kayıtlarına Erişim Engellendi

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı. SEC tarafından Ripple’ın yasal tavsiye kayıtlarına erişmek için yapılan talep reddedildi.

blank

Haberin Özeti

  • SEC, dava kapsamında Ripple’ın XRP ile ilgili aldığı yasal tavsiye kayıtlarına erişme talebinde bulundu.
  • Ancak Ripple, SEC’in bu yasal kayıtlara erişimini engellemeyi başardı.

Ripple ve SEC arasındaki davada sıcak bir gelişme yaşandı. SEC, dava ile ilgili Ripple,’ın aldığı yasal tavsiye kayıtlarına erişim talebinde bulunmuştu. Ancak Ripple, bu talebi engellemeyi başardı.

blank

Yasal Tavsiye Kayıtlarına Erişimin Engellenmesi Ne Anlama Geliyor?

SEC, 7 Mayıs’ta, Ripple’ın dava ile ilgili ve XRP’nin bir menkul kıymet teşkil edip etmediğine dair aldığı yasal tavsiye kayıtlarını açıklamasını talep etti.

Talebin iletildiği ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn bugün kamuoyuna yaptığı açıklamada, “Ripple, SEC’in talep ettiği kayıtların avukat – müvekkil gizliliği kapsamında yer aldığını ve bu sayede korunduğunu iddia ediyor.” ifadelerini kullandı. SEC, söz konusu yasal tavsiye kayıtlarının dava sürecinde kendi savlarını destekleyeceğini düşünüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“SEC’in Dava Stratejisini Etkileyecek Önemli Bir Karar”

ABD düzenleyicisi SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın da bu kayıtsız menkul kıymet satışlarından 1.3 milyar Dolar gelir elde ettiğini savunuyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında başlayan dava sürecinde Ripple ise SEC tarafından kendisine yöneltilen tüm suçlamaları reddediyor.

Hukuk firması Hogan & Hogan’ın davayı yakından takip eden bir ortağı olan Jeremy Hogan, bugünün kararının çok önemli olduğunu belirtti. Hogan’a göre bu karar, SEC’in dava stratejisini etkileyecek önemli bir yolu kapatmış oldu.

Öte yandan Yargıç Netburn, verdiği kararın yalnızca bu konu özelinde olduğunun altını çizdi. Netburn, “Mahkeme, Ripple’ın savunmasının anlaşılabilir olup olmadığı veya kabul edilip edilmeyeceği konusunda henüz hiçbir pozisyon almadı.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend