27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Ripple (XRP), AAVE ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi – Kritik Destek ve Direnç Noktaları – 6 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analist Saif Naqvi XRP, AAVE ve Dogecoin fiyatlarını değerlendirdi. Analiste göre XRP’nin, bu yazının yazıldığı anlarda büyük bir ralli başlatabilmesi için 1.063 dolar ile 1.180 dolar bölgesini ele geçirmesi gerekiyor ancak teknik göstergelerine göre piyasasına bir zayıflık izleniyor. Bununla birlikte Naqvi’ye göre AAVE ve DOGE, kendilerine ait büyük destek ve direnç noktaları arasında yatay seyir izleyebilir.

Binance indirim kodu

Ripple (XRP)

Binance indirim kodu

1.063 dolar ile 1.180 dolar arasındaki bölge XRP için o zamanlar büyük bir direnç noktası olmamasına rağmen buradan bir çıkış hamlesi Nisan ayının ortalarında %30’luk bir ralliyle sonuçlanmıştı. Bu bölge ayrıca Nisan ayının sonlarında yaşanan büyük bir gerilemeye karşı durmuş ve bundan sonra da %37’lik bir tırmanış görülmüştü. Analiste göre bu yüzden bu bölge, özellikle de 50-SMA değeriyle de örtüştüğü için boğa lehine bir kontrol sağlanması için önemli olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analist, grafiklerdeki düşük tepelerin 19 Mayıs’ta yaşanan çöküşten sonra önemli bir olumlu işaret olabileceğini düşünürken piyasalarda halen bir belirsizlik olduğu konusunda da uyarıyor.

Naqvi’ye göre EMA Ribbons değerinin genişlemiş yapısı aşağı yönlü trendin halen aktif olduğunu düşündürüyor. Analist ayrıca MACD çizgisinin sinyal çizgisinin altına inmek üzere olduğunu ve histogramda da boğa lehine momentumun azaldığını belirtiyor. Analiste göre bu işaretler XRP’nin önümüzdeki günlerde tavan değerinin altında seyredeceğinin sinyalleri olabilir.

Aave [AAVE]

blank

Saif Naqvi’ye göre AAVE’nin 4 saatlik grafiği, Şubat ayından bu yana birçok ralliyi başlattığı için 330-350 dolar arasında güçlü bir destek noktasına işaret ediyor. Bu bölge Nisan ayının ortasında AAVE’nin 338 dolardan 488 dolara fırlamasını sağlamıştı. Analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda ayı lehine bir baskı olsa da boğalar bu bölgeyi şiddetle savunabilir.

İlgili Haber:  EOS, Enjin (ENJ) ve VeChain (VET) Altcoin Fiyat Analizi - 18 Eylül

Analist ayrıca Awesome Oscillator (AO) değerinin gösterdiği değerin iki tarafa doğru da keskin bir hamle olması için momentumun zayıf olduğunu gösterdiğini söyledi. Ayrıca Naqvi, ADX değerinin de 12 civarında bulunduğu için yatay hareketlerin önümüzdeki seanslarda daha muhtemel olduğunu düşündüğünü söyledi.

Dogecoin [DOGE]

blank

Dogecoin, 1 Haziran’da Coinbase’de listeleneceğinin açıklanmasının ardından sadece iki gün içerisinde yaklaşık %40 sıçrama yapmıştı. Bazıları 3 Haziran’da daha büyük bir ralli beklerken DOGE’un bundan sonraki adımları ise boğa yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Dogecoin fiyatları son birkaç gün içerisinde 0.440 dolardan 0.361 dolara gerileyerek değerinin %20’sini kaybetmişti. Analiste göre RSI değeri de aşırı alış bölgesine geçip stabilize olma sinyalleri vererek DOGE’un yaşadığı düzeltmeyi doğrulamıştı.

Naqvi’ye göre DOGE fiyatları 0.302 dolardaki desteğin üzerinde işlem görebilir ve 0.440 dolar seviyesi de kısa vadeli yükselişler için direnç noktası olabilir. Analist, bu değerlerden bir yukarı yönlü hamle olması durumunda %40’lık bir tırmanışın mümkün olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar