Ripple (XRP), AAVE ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi – Kritik Destek ve Direnç Noktaları – 6 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Analist Saif Naqvi XRP, AAVE ve Dogecoin fiyatlarını değerlendirdi. Analiste göre XRP’nin, bu yazının yazıldığı anlarda büyük bir ralli başlatabilmesi için 1.063 dolar ile 1.180 dolar bölgesini ele geçirmesi gerekiyor ancak teknik göstergelerine göre piyasasına bir zayıflık izleniyor. Bununla birlikte Naqvi’ye göre AAVE ve DOGE, kendilerine ait büyük destek ve direnç noktaları arasında yatay seyir izleyebilir.

blank

Ripple (XRP)

blank

blank

1.063 dolar ile 1.180 dolar arasındaki bölge XRP için o zamanlar büyük bir direnç noktası olmamasına rağmen buradan bir çıkış hamlesi Nisan ayının ortalarında %30’luk bir ralliyle sonuçlanmıştı. Bu bölge ayrıca Nisan ayının sonlarında yaşanan büyük bir gerilemeye karşı durmuş ve bundan sonra da %37’lik bir tırmanış görülmüştü. Analiste göre bu yüzden bu bölge, özellikle de 50-SMA değeriyle de örtüştüğü için boğa lehine bir kontrol sağlanması için önemli olabilir.

Analist, grafiklerdeki düşük tepelerin 19 Mayıs’ta yaşanan çöküşten sonra önemli bir olumlu işaret olabileceğini düşünürken piyasalarda halen bir belirsizlik olduğu konusunda da uyarıyor.

Naqvi’ye göre EMA Ribbons değerinin genişlemiş yapısı aşağı yönlü trendin halen aktif olduğunu düşündürüyor. Analist ayrıca MACD çizgisinin sinyal çizgisinin altına inmek üzere olduğunu ve histogramda da boğa lehine momentumun azaldığını belirtiyor. Analiste göre bu işaretler XRP’nin önümüzdeki günlerde tavan değerinin altında seyredeceğinin sinyalleri olabilir.

Aave [AAVE]

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Saif Naqvi’ye göre AAVE’nin 4 saatlik grafiği, Şubat ayından bu yana birçok ralliyi başlattığı için 330-350 dolar arasında güçlü bir destek noktasına işaret ediyor. Bu bölge Nisan ayının ortasında AAVE’nin 338 dolardan 488 dolara fırlamasını sağlamıştı. Analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda ayı lehine bir baskı olsa da boğalar bu bölgeyi şiddetle savunabilir.

Analist ayrıca Awesome Oscillator (AO) değerinin gösterdiği değerin iki tarafa doğru da keskin bir hamle olması için momentumun zayıf olduğunu gösterdiğini söyledi. Ayrıca Naqvi, ADX değerinin de 12 civarında bulunduğu için yatay hareketlerin önümüzdeki seanslarda daha muhtemel olduğunu düşündüğünü söyledi.

Dogecoin [DOGE]

blank

Dogecoin, 1 Haziran’da Coinbase’de listeleneceğinin açıklanmasının ardından sadece iki gün içerisinde yaklaşık %40 sıçrama yapmıştı. Bazıları 3 Haziran’da daha büyük bir ralli beklerken DOGE’un bundan sonraki adımları ise boğa yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Dogecoin fiyatları son birkaç gün içerisinde 0.440 dolardan 0.361 dolara gerileyerek değerinin %20’sini kaybetmişti. Analiste göre RSI değeri de aşırı alış bölgesine geçip stabilize olma sinyalleri vererek DOGE’un yaşadığı düzeltmeyi doğrulamıştı.

Naqvi’ye göre DOGE fiyatları 0.302 dolardaki desteğin üzerinde işlem görebilir ve 0.440 dolar seviyesi de kısa vadeli yükselişler için direnç noktası olabilir. Analist, bu değerlerden bir yukarı yönlü hamle olması durumunda %40’lık bir tırmanışın mümkün olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend