18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ripple (XRP) Birleşik Krallık’taki En Popüler Kripto Varlık Haline Geldi! Fiyat Nasıl Etkilenebilir?

Önemli Gelişmeler

XRP fiyatı hayli uzun süredir 1 dolar civarından işlem görüyor. Ağustos ayında yaşadığı büyük rallisinde dünyanın en büyük altıncı altcoini %80’e yakın kazançlar sağlayayarak son ayların en yüksek seviyesi olan 1.3 dolara kadar tırmanmıştı.

blank

Buna rağmen altcoinin fiyatı, 2018’de kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 3.3 dolardan halen epey uzak bir seviyeden işlem görüyor. Kripto para topluluğunun XRP’yi bir “stablecoin” olarak anmaya başlamasının ardından altcoinin fiyatı yılın son çeyreğinde herhangi bir yükseliş yaşayabilir mi?

blank

Birleşik Krallık’ın Sevilen Kripto Parası: XRP

Ripple son zamanlarda hem bireysel hem de kurumsal adaptasyon bakımından sıçramalar gerçekleştirdi. eToro tarafından paylaşılan son rapora göre Ripple, Birleşik Krallık’taki bireysel yatırımcıların en popüler kripto varlığı olmayı sürdürüyor. Rapor ayrıca, Birleşik Krallık merkezli bireysel yatırımcıların yılın üçüncü çeyreğinde XRP’yi diğer kripto paralara tercih oranının yılın ikinci çeyreğine göre %4 arttığını ve yıllık bazda ise %105’lik bir yükselişte olduğunu ortaya çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Buna ek olarak, Ripple’ın arz dağıtımı da, adreslerin bakiye miktarı incelendiğinde, altcoinin son zamanlarda yaşadığı %1-10’luk yükselişlerin arkasındaki en büyük etkenin, bireysel yatırımcıların gerçekleştirdikleri işlemler olduğu belirlendi.

Bununla birlikte balina yatırımcı hesapları da sabit bir büyüme gösterirken bu hesaplardaki miktar artışı yüklü boyutlarda olmadı.

Ripple topluluğu her ne kadar bu haberlerin dikkat çekmesinden hoşnut olsa da, haberlerin yarattığı etki kendisini piyasalarda gösteremedi. Hatta öyle ki, yaşanan dış gelişmeler fiyat üzerinde herhangi bir büyük etki yaratamadı.

Ripple tokeninin fiyatının 1.2 dolar barajını aşmakta zorlandığı gözleniyor. Bununla birlikte, fiyat dışı gelişmeler yaşansa da, altcoin fiyat olarak herhangi bir yükseliş yaşamayı büyük oranda başaramadı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fidye Çetesi The Dark Overlord'un Üyelerinden Biri Tutuklandı

Son bir buçuk aydır, altcoinin işlem hacmi ve RSI değeri herhangi bir büyük yükseliş sergileyemedi. Hatta altcoine ait işlem hacmi spot piyasasında azalış gösterdi.

Analistlere göre XRP fiyatının 2018 yılında kırılan rekoru kırma gibi bir ihtimali düşük görünüyor. Analistler, böyle bir gelişmenin ancak Ripple şirketinin SEC ile bir anlaşma yapması ya da söz konusu davayı Ripple’ın kazanması durumunda yaşanabileceğini düşünüyor. Buna rağmen analistler, boğa yatırımcılarının desteği ve işlem hacimlerinde bir artışın altcoinin fiyatının kritik bir öneme sahip olan 1.33 doları aşmasını sağlayabileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend