5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Ripple (XRP) Birleşik Krallık’taki En Popüler Kripto Varlık Haline Geldi! Fiyat Nasıl Etkilenebilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP fiyatı hayli uzun süredir 1 dolar civarından işlem görüyor. Ağustos ayında yaşadığı büyük rallisinde dünyanın en büyük altıncı altcoini %80’e yakın kazançlar sağlayayarak son ayların en yüksek seviyesi olan 1.3 dolara kadar tırmanmıştı.

Binance indirim kodu

Buna rağmen altcoinin fiyatı, 2018’de kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 3.3 dolardan halen epey uzak bir seviyeden işlem görüyor. Kripto para topluluğunun XRP’yi bir “stablecoin” olarak anmaya başlamasının ardından altcoinin fiyatı yılın son çeyreğinde herhangi bir yükseliş yaşayabilir mi?

Binance indirim kodu

Birleşik Krallık’ın Sevilen Kripto Parası: XRP

Ripple son zamanlarda hem bireysel hem de kurumsal adaptasyon bakımından sıçramalar gerçekleştirdi. eToro tarafından paylaşılan son rapora göre Ripple, Birleşik Krallık’taki bireysel yatırımcıların en popüler kripto varlığı olmayı sürdürüyor. Rapor ayrıca, Birleşik Krallık merkezli bireysel yatırımcıların yılın üçüncü çeyreğinde XRP’yi diğer kripto paralara tercih oranının yılın ikinci çeyreğine göre %4 arttığını ve yıllık bazda ise %105’lik bir yükselişte olduğunu ortaya çıkardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buna ek olarak, Ripple’ın arz dağıtımı da, adreslerin bakiye miktarı incelendiğinde, altcoinin son zamanlarda yaşadığı %1-10’luk yükselişlerin arkasındaki en büyük etkenin, bireysel yatırımcıların gerçekleştirdikleri işlemler olduğu belirlendi.

Bununla birlikte balina yatırımcı hesapları da sabit bir büyüme gösterirken bu hesaplardaki miktar artışı yüklü boyutlarda olmadı.

Ripple topluluğu her ne kadar bu haberlerin dikkat çekmesinden hoşnut olsa da, haberlerin yarattığı etki kendisini piyasalarda gösteremedi. Hatta öyle ki, yaşanan dış gelişmeler fiyat üzerinde herhangi bir büyük etki yaratamadı.

Ripple tokeninin fiyatının 1.2 dolar barajını aşmakta zorlandığı gözleniyor. Bununla birlikte, fiyat dışı gelişmeler yaşansa da, altcoin fiyat olarak herhangi bir yükseliş yaşamayı büyük oranda başaramadı.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Ethereum Classic (ETC) ve Cosmos (ATOM) Fiyat Analizi - Altcoinlerde Neler Oluyor? - 21 Eylül

Son bir buçuk aydır, altcoinin işlem hacmi ve RSI değeri herhangi bir büyük yükseliş sergileyemedi. Hatta altcoine ait işlem hacmi spot piyasasında azalış gösterdi.

Analistlere göre XRP fiyatının 2018 yılında kırılan rekoru kırma gibi bir ihtimali düşük görünüyor. Analistler, böyle bir gelişmenin ancak Ripple şirketinin SEC ile bir anlaşma yapması ya da söz konusu davayı Ripple’ın kazanması durumunda yaşanabileceğini düşünüyor. Buna rağmen analistler, boğa yatırımcılarının desteği ve işlem hacimlerinde bir artışın altcoinin fiyatının kritik bir öneme sahip olan 1.33 doları aşmasını sağlayabileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar