12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), Bitcoin SV ve ZCash (ZEC) Fiyat Analizi – 2 Ağustos 2021

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çok sayıda altcoinin iyi bir performans göstermesiyle beraber XRP de 21 Temmuz’dan beri sağlam bir ralli geçiriyor. Bitcoin’in değer kazanmasıyla beraber Bitcoin SV fiyatında da artışlar görüldü. ZCash ise RSI değerinde aşırı satış bölgesine doğru yol izledi. Analizci Anushmita Samal söz konusu altcoinlerin fiyatlarını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Ripple (XRP)

xrp

Binance indirim kodu

21 Temmuz’dan itibaren büyük bir ralli yaşayan XRP, birkaç direnç seviyesini kırmayı başardı. Gün içerisinde %1.5’lik ufak bir kazanç daha elde eden XRP fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.76 dolar seviyesinde bulunuyor. Analizciye göre Bollinger bantlarının ayrışmasıyla beraber piyasada volalite beklenebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analizci, XRP fiyatının önümüzdeki saatlerde yakın birenç olan 0.77 doları geçebileceğini düşünüyor. Diğer teknik göstergeler de piyasanın güçlü olduğuna işaret etti.

Alış baskısı sırasında ufak bir düşüş yaşasa da Relative Strength Index (RSI) değeri 60’ın üstünde kalmayı sürdürdü. Parabolik SAR değeri, noktalı çizgilerin fiyat mumlarının üzerinde kalmasıyla beraber analizciye göre yukarı yönlü bir sinyal verdi. Alt bölgede ise fiyatın düşmesi durumunda Samal, destek noktalarının 0.71 ve 0.68 dolar olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin SV (BSV)

bsv

Bitcoin SV bu yazının yazıldığı anlarda günlük olarak %2.2 artış ile 143.24 dolar seviyesinde bulunuyor. Analizciye göre altcoin en yakın fiyat tavanı olan 149.20 dolara karşı bir atağa hazırlanıyor olabilir.

BSV’nin 4 saatlik grafiği de, Relative Strength Index (RSI) değerinin bu yazının yazıldığı anlarda ufak düşüşüne rağmen epey alış gücü göstermesiyle beraber boğa lehine momentuma uyumlu gözüküyor.

Awesome Oscillator (AO) değeri ise MACD değeri ile birlikte boğa lehine bir güce ve alış baskısına işaret etti.

Zcash (ZEC)

zcash

Genel kripto para piyasasına uyumlu bir şekilde hareket eden ZEC geçtiğimiz günü %7 artış ile kapattı. Bu yazının yazıldığı anlarda Zcash fiyatı 117.68 dolar seviyesinde bulunuyor. Analizciye göre yukarı yönlü hareket ihtimalinde 125.47 dolar seviyesi bir direnç görevi görebilir. Analizci, ZEC’in momentumunu koruyamaması ve düşmesi durumunda ise destek bölgesinin 108 dolarda konumlanabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Haftanın Önemli Kripto Haberleri (11-17 Ocak 2021)

RSI değerinin aşırı satış bölgesinde dolaşarak altcoin için pozitif bir hava yaratmasıyla beraber ZEC’e olan talebin arttığı söylenebilir.

Awesome Oscillator (RSI) değerinin artan sayıda yeşil bar göstermesi de analizciye göre boğa lehine yorumlanabilir. MACD değeri ise histogramında yeşil bar sergilemesiyle beraber artan alış baskısına dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar