30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ripple (XRP), BitTorrent (BTT) ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi – 22 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP bir sonraki hareketinden önce 1.16-1.23 dolar arasında yatay seyir izleyebilir. BitTorrent ise genel kripto para piyasaları yaralarını sarmaya başladığında yükselme sinyalleri verebilir. Son olarak Dogecoin’de ise, 0.44 dolardaki direncin kırılması durumunda yukarı yönlü hareket ivmelenebilir.

Binance indirim kodu

Ripple [XRP]

Binance indirim kodu

XRP’nin iyileşme safhası %38.2’lik Fibonacci seviyesi olan 1.23’te sekteye uğradı ve satış baskılarıyla beraber XRP fiyatları %23.6’daki 1.117 dolara kadar geriledi. Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yatay seyir izlemesi beklenirken XRP’de de mevcut kanalında bazı ileri ve geri hareketler yaşanabilir. Bitcoin 42.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başarırsa, piyasalardaki boğa lehine havayla beraber XRP fiyatları da 61.8 Fibonacci seviyesinin ve 200-SMA (yeşil) değerinin üstüne tırmanabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MACD değerindeki bir boğaya dönüş ile beraber mevcut destek seviyesinden aşağıya düşüş engellenebilir. Fiyatlara endeksli stokastik RSI değeri ise aşırı alış bölgesiyle aşırı satış bölgesi arasında gidip geliyor. XRP fiyatları genel piyasalardan haber beklerken yatay seyrine devam edebilir.

BitTorrent [BTT]

blank

BitTorrent Nisan ayı başlarındaki fiyatını geri döndükten sonra sınırlı bir alanda hareket etse de, son kripto para çöküşüyle beraber BTT iki önemli destek noktasını kaybetmiş oldu. Bunlardan biri 0.0060 dolar diğeri ise 0.00512 dolarda yer alıyordu. Kayıplar nihayet, en son Mart ayının sonlarında gözlenen değer olan 0.00359 dolar desteğinde sona erdi. Son birkaç seanstır bir boğa havası hissedilse de, 20-SMA değeri bir direnç olarak görev aldı ve yukarı yönlü çıkışı engelledi.

Daha kısa vadede ise BTT’nin 0.0051 direncinin ve 50-SMA (sarı) değerinin altında kalması muhtemel gözüküyor. Genel kripto para piyasalarındaki artış ile beraber tavan fiyatın da kırılmasıyla BTT yukarı yönlü engelleri ve 200-SMA (yeşil) değerini aşabilir.

İlgili Haber:  Ethereum Adres Sayısı 35 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Stokastik RSI değeri de yukarı bölgelerde işlem görüyor ve bir gerileme olması durumunda BTT fiyatları 0.0035 dolara kadar düşebilir. Chaikin Money Flow (CMF) değerinin orta hattın üstünde işlem görmesiyle beraber kurumsal sermaye akışı güçlü görünüyor.

Dogecoin [DOGE]

blank

Saturday Night Live hezimeti ve kripto para çöküşü sonrasında Dogecoin fiyatları 0.323 dolarda destek bulmuştu, bu da aslında DOGE için etkileyici bir performans. DOGE coin, piyasa değeri olarak en büyük kripto paralar arasında yedinci sıraya düşse de, çok hareketli geçen son birkaç günün sonrasında ilk onda kalmayı başardı ve DOGE’un bu listede yükselmesinin sadece bir kerelik bir olay olduğunu savunanları da haksız çıkarmış oldu.

Bu yazı yazılırken, 4 saatlik grafikte DOGE fiyatları %20’lik bir yükseliş gösterdi ve 200-SMA değerinin altına yerleşti. Bu rallinin yine bir Elon Musk tweet’i sayesinde gerçekleşmiş olması da muhtemel.

0.44 dolardaki direncin ve uzun vadeli hareket ortalamasının üstüne doğru bir hamle yapılması durumunda fiyatlar 0.569 dolara doğru yönelebilir ancak bunun gerçekleşmesi için genel kripto para piyasalarından da uygun sinyaller alınması gerekiyor. RSI değeri 40’ın altına indi ve ayı lehine bir tablo izliyor. Bu değerin 50-51’in üstüne çıkması durumunda piyasa boğalar lehine dönebilir.

Son olarak Awesome Oscillator (AO) değerindeki boğa momentumu da tek bir kırmızı bar ile kesildi ve ikinci bir pik durumunda boğa lehine yorumlanabilecek bir ikiz pik formasyonu oluşabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar