1 Ekim 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi – 24 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in 35.000 dolar altın bir çöküş daha gerçekleştirmesiyle beraber büyük altcoinlerde de geniş çaplı düşüşler sürüyor. Benzer şekilde XRP ve Cardano da bu ağır koşullar altında aşağıya doğru hareket ettiler. Dogecoin de kritik bir bir destek noktasının altına düşse de, kayıplar diğer altcoinlere göre kısmen hafif kaldı.

Binance indirim kodu

Ripple [XRP]

Binance indirim kodu

2020 yılı Aralık ayı sonlarında SEC’in XRP hakkında dava açmasıyla birlikte fiyatlar kendisini kötü bir konumda bulmuştu. Yaşanan büyük satış dalgasının ardından XRP fiyatları 0.17 dolara kadar inmişti. Davada meydana gelen birtakım gelişmeler ile beraber genel kripto para piyasalarının da boğa lehine olmasıyla beraber XRP, kaybettiklerini birer birer geri kazandı. Mart ayı sonlarından Nisan ayı ortalarına kadar yaşanan 0.44 dolardan 1.96 dolara olan sıçrayış dikkat çekmişti. Ancak son yaşanan geniş kapsamlı kripto para satışı dalgasıyla beraber XRP de önceki düşük seviyelerine doğru yelken açtı. 0.638 doların altına bir iniş yaşanırsa XRP fiyatları Aralık ayındaki fiyatı 0.228 dolara geri dönebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son günlerde piyasa dinamiklerinin sallantıda olmasıyla beraber zor duruma giren XRP’nin, davanın da devam etmesiyle nedeniyle, bundan sonra nerede bir destek noktası bulabileceğini kestirmek zor görünüyor.

Cardano [ADA]

blank

Cardano %23.6 Fibonacci seviyesinin altına düştü ve 0.95 dolara doğru %26’lık bir gerilemenin de kapıları açılmış oldu. Piyasalarda yaşanabilecek daha fazla kayıplar ADA için de kayıpları hızlandıracaktır ve eğer en kötü senaryo gerçekleşirse ADA fiyatları 0.15 dolara kadar düşebilir. Böyle bir durumda Cardano, 2021 yılında gerçekleştirdiği tüm yükselişleri kaybetmiş olacak.

OBV’nin aşağı yönlü hareketine bakıldığında piyasada şu anda satış baskısının dominant olduğu anlaşılabilir. Chaikin Money Flow değeri de denge noktasının altında gözüküyor ve kurumsal sermaye de ADA piyasalarından çıkış yapıyor gibi gözüküyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi - Kritik Dirençler ve Destekler

Dogecoin [DOGE]

blank

Dogecoin’in, yaşanan kripto para satış dalgasından zarar görmeden çıktığını söylemek yanlış olurdu ancak şimdiye kadar kritik desteklerine tutunmayı başardı ve bu bile etkileyici bir gelişme. Ancak alıcıların az olmasından dolayı Dogecoin de kayıplardan nasibini aldı ve 0.3223 dolardaki desteğinden aşağı doğru hareket etti. Kayıplar Nisan ayı sonlarındaki seviye olan 0.179 dolardaki destek noktasına kadar artabilir. Alt seviyelerdeki diğer bir destek noktası ise 0.144 seviyesi olabilir.

Satış dalgasına rağmen OBV değeri düşüş göstermedi piyasalarda kısmi de olsa alış baskısına işaret etti. Awesome Oscillator (AO) değerinde ise boğa lehine bir ikiz zirve gözlendi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar