7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Ripple (XRP) CEO’su, SEC ile Anlaşma İddialarını Yalanladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugün genel kripto para topluluğu ve özellikle XRP yatırımcıları, haber platformu Accesswire üzerinde paylaşılıp daha sonra silinen bir basın bildirisi ile çalkalandı. Sahte olduğu ortaya çıkan basın bildirisinde, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC)’nun, Ripple’a yönelttiği suçlamaları düşürdüğü iddia ediliyordu.

Binance indirim kodu

Ripple (XRP), SEC ile Dava İçin Anlaşıldığı Hakkındaki Basın Bildirisinin Sahte Olduğunu Açıkladı

Ripple’ın baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty, yaptığı açıklamasında söz konusu haberin sahte olduğunu duyurdu. Ripple, basın bildirisinin tamamen yanlış olduğunu açıkladı: “Basın bildirisinin haber sitesi üzerinden kaldırılması için çalışıyoruz, söz konusu basın bildirisi tamamen sahte ve bizim tarafımızdan gönderilmedi.

Binance indirim kodu

Herkes için sürpriz olay ise Yahoo! gibi büyük bir haber sitesinin tamamen asılsız bu haberini paylaşmasıydı. Dava ile ilgili bir başka bir sahte haber de iCrowdNewswire tarafından yayıldı, basın bildirisinin Ripple’ın hukuk şirketi Debevoise & Plimpton tarafından gönderildiği iddia edildi. Ancak haberde belirtilen şirket eposta adresinin de sahte olduğu ortaya çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yaşanan bu sahte haber olayının, XRP topluluğundan bir ismin çabuk bir şekilde pump ve dump yaparak kazanç elde isteği sonucunda gerçekleştiği düşünülüyor. Bununla birlikte kripto para piyasasının da artık sahte basın bildirilerine karşı daha uyanık olduğu ortaya çıktı.

Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bu olay, Walmart ile Litecoin’in 13 Eylül tarihinde bir işbirliğine gittiğine dair sahte haberine benzerlikler taşıyor. Bu tarihte LTC fiyatı tepki olarak %30 artış göstermişti. Hatta resmi Litecoin Twitter hesabı bile bu sahte haberi onaylamıştı. Ancak daha sonra iki tarafın da söz konusu haberi yalanlamasının ardından LTC fiyatı sert bir şekilde çakılmıştı.

İlgili Haber:  Ripple'ın SEC Davası Sonrasında Halka Açılacağı Söylentilerinin Ardından XRP %15 Değer Kazandı

XRP ile SEC arasındaki dava 2020 yılının Aralık ayından bu yana devam ediyor. Zaman zaman her iki tarafın da lehine gelişmeler yaşansa da, davanın sona ereceğine dair herhangi bir işaret bulunmuyor. Dava, SEC’in, XRP’nin kanunlara aykırı bir şekilde menkul kıymet satışı yaptığı iddiasıyla başlamıştı. Ripple ise kripto paraların bir menkul kıymet olduğu iddiasına karşı çıkıyor. Ripple, bu durumda Ethereum ve Bitcoin gibi diğer kripto paraların da menkul kıymet sınıfına gireceğini iddia ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar