Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi – 26 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin’in 40.000 bandından işlem görmesinin ardından piyasalardaki boğa lehine olan hava, genel kripto para piyasalarının da tekrardan yükselişe geçmesini sağlamaya devam etti. Bazı altcoinler diğerlerinden daha yavaş toparlansa da; XRP, Dogecoin ve Cardano kendi toparlanma süreçlerini hızlandırabilmek için belirli seviyeleri gözlerine kestirdiler.

blank

Ripple [XRP]

blank

blank

Fibonacci aracı kullanılarak XRP’nin geri dönüşü halinde potansiyel hedef seviyeler belirlendi. 4 saatlik grafikte boğa yatırımcılarının 20-SMA (kırmızı) ve %23.6 Fibonacci seviyesindeki (0.961 dolar) ilk engeli aştığı görülüyor. Önümüzdeki saatlerde bu alanın tekrardan test edilmesi durumunda ise bazı yatay hareketler yaşanabilir. Kritik öneme sahip olan diğer bölgeler ise %38.2 ve %50 Fibonacci seviyelerinde olan 1.15 ve 1.30 dolar noktaları olarak görülebilir. %38.2’deki Fibonacci değeri 4 saatlik grafikte 50-SMA (sarı) ve 1 saatlik grafikteki 200-SMA değeri ile örtüşüyor. Bu yüzden 1.15 dolar değerinin kritik öneme sahip olduğu söylenebilir. Buradan bir çıkış durumunda ise 1.30 dolar seviyesi yeni hedef olabilir.

Awesome Oscillator (AO) değerinin orta hattın üstüne hamle yapmaya fırsat kollamasından dolayı, momentumun boğalar lehine olması muhtemel görünüyor. RSI ise AO’dan biraz daha az pozitif olsa da, 50’nin üstüne çıkmasıyla o da olumlu bir gelişme gösterdi.

Dogecoin [DOGE]

blank

Dogecoin fiyatları 20-SMA (kırmızı) ve 50-SMA sarı değerlerinin arasında seyrediyor. DOGE, 4 saatlik grafikte de kritik seviyelere işaret ediyor. Özellikle 0.377 ve 0.44 dolar arasında güçlü dirençler bulunuyor. Bu bölge ayrıca 50-SMA (sarı) ve 200-SMA (yeşil) değeriyle de örtüşüyor. Bu bölgelerin kırılması mümkün olmazsa DOGE bir süre bu kanalda yatay seyir izleyebilir. Diğer taraftan, bu bölgenin aşılması durumunda ise DOGE fiyatları 0.569 dolara kadar çıkıp 0.377 dolardan %52’lik bir sıçrama yapabilir. Ayı senaryosunda ise fiyatlar 0.264 dolardaki destek noktasına kadar gerileyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Awesome Oscillator (AO) değerindeki boğa lehine olan ikiz zirve alıcıların baskın olduğunu gösteriyor. ADX değeri küçük bir dip yapsa da, her iki tarafa doğru da bir hareketin mümkün olabilmesi için 25 değerinin üzerinde bulunması gerekiyor.

Cardano [ADA]

blank

Cardano’nun toparlanma süreci diğer altcoinlere göre biraz daha yavaş olsa da boğa yatırımcıları bir süredir 1.57 doların kapısını çalıyordu. 1.70 doların üstüne yapılabilecek bir atak ile birlikte ADA fiyatları tekrardan 2 doları ziyaret edebilir.

MACD çizgisinin de sinyal çizgisinin üzerinde bulunmasıyla beraber piyasalarda bir alış baskısı hissedildi. Bunun aksine, stokastik RSI değerinde ise aşırı satış bölgesine bir düşüş ile birlikte bir ayı lehine tablo izlendi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend