1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi – 26 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in 40.000 bandından işlem görmesinin ardından piyasalardaki boğa lehine olan hava, genel kripto para piyasalarının da tekrardan yükselişe geçmesini sağlamaya devam etti. Bazı altcoinler diğerlerinden daha yavaş toparlansa da; XRP, Dogecoin ve Cardano kendi toparlanma süreçlerini hızlandırabilmek için belirli seviyeleri gözlerine kestirdiler.

Binance indirim kodu

Ripple [XRP]

Binance indirim kodu

Fibonacci aracı kullanılarak XRP’nin geri dönüşü halinde potansiyel hedef seviyeler belirlendi. 4 saatlik grafikte boğa yatırımcılarının 20-SMA (kırmızı) ve %23.6 Fibonacci seviyesindeki (0.961 dolar) ilk engeli aştığı görülüyor. Önümüzdeki saatlerde bu alanın tekrardan test edilmesi durumunda ise bazı yatay hareketler yaşanabilir. Kritik öneme sahip olan diğer bölgeler ise %38.2 ve %50 Fibonacci seviyelerinde olan 1.15 ve 1.30 dolar noktaları olarak görülebilir. %38.2’deki Fibonacci değeri 4 saatlik grafikte 50-SMA (sarı) ve 1 saatlik grafikteki 200-SMA değeri ile örtüşüyor. Bu yüzden 1.15 dolar değerinin kritik öneme sahip olduğu söylenebilir. Buradan bir çıkış durumunda ise 1.30 dolar seviyesi yeni hedef olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Awesome Oscillator (AO) değerinin orta hattın üstüne hamle yapmaya fırsat kollamasından dolayı, momentumun boğalar lehine olması muhtemel görünüyor. RSI ise AO’dan biraz daha az pozitif olsa da, 50’nin üstüne çıkmasıyla o da olumlu bir gelişme gösterdi.

Dogecoin [DOGE]

blank

Dogecoin fiyatları 20-SMA (kırmızı) ve 50-SMA sarı değerlerinin arasında seyrediyor. DOGE, 4 saatlik grafikte de kritik seviyelere işaret ediyor. Özellikle 0.377 ve 0.44 dolar arasında güçlü dirençler bulunuyor. Bu bölge ayrıca 50-SMA (sarı) ve 200-SMA (yeşil) değeriyle de örtüşüyor. Bu bölgelerin kırılması mümkün olmazsa DOGE bir süre bu kanalda yatay seyir izleyebilir. Diğer taraftan, bu bölgenin aşılması durumunda ise DOGE fiyatları 0.569 dolara kadar çıkıp 0.377 dolardan %52’lik bir sıçrama yapabilir. Ayı senaryosunda ise fiyatlar 0.264 dolardaki destek noktasına kadar gerileyebilir.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi - 19 Mayıs

Awesome Oscillator (AO) değerindeki boğa lehine olan ikiz zirve alıcıların baskın olduğunu gösteriyor. ADX değeri küçük bir dip yapsa da, her iki tarafa doğru da bir hareketin mümkün olabilmesi için 25 değerinin üzerinde bulunması gerekiyor.

Cardano [ADA]

blank

Cardano’nun toparlanma süreci diğer altcoinlere göre biraz daha yavaş olsa da boğa yatırımcıları bir süredir 1.57 doların kapısını çalıyordu. 1.70 doların üstüne yapılabilecek bir atak ile birlikte ADA fiyatları tekrardan 2 doları ziyaret edebilir.

MACD çizgisinin de sinyal çizgisinin üzerinde bulunmasıyla beraber piyasalarda bir alış baskısı hissedildi. Bunun aksine, stokastik RSI değerinde ise aşırı satış bölgesine bir düşüş ile birlikte bir ayı lehine tablo izlendi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar