Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Bitcoin’in piyasa dominansının düşmesiyle altcoin sezonu iyice kendisini belli etmeye başladı ve XRP, Dogecoin, Cardano gibi coinler geçtiğimiz hafta boyunca fiyat grafiklerinde büyük yükselişler gösterdi.

blank

Ripple (XRP)

blank

Ripple Labs’a açılan SEC davasının ardından 0.20 dolara kadar düşen XRP, son zamanlarda iyiden iyiye yaralarını sarmaya başladı. Ripple’ın yılın başından bu yana olan getirileri %510’u aştı. Ancak geçtiğimiz hafta XRP fiyatları oldukça istikrarsız bir davranış sergiledi ve grafiğinde yükseliş bölgelerinin yanında keskin düşüşler de gözlendi. Bu gelişmelere rağmen Ripple 25 Nisan’da yaşadığı değer kayıplarını telafi etmeye oldukça yakın görünüyor.

Noktalar ile gösterilen Parabolic Sar değerlerinin mum grafiğinin altında kalması XRP piyasalarındaki boğa trendini işaret ederken Awesome Oscillator (AO) değeri ise tam tersi olarak piyasa momentumunda bir azalış sinyali gönderiyor.

Dogecoin [DOGE]

blank

Dogecoin 2021 yılının en iyi performans gösteren coinlerinden biri oldu ve yılın başından bu yana yatırımcılarına %10.800’ün üzerinde kazanç sağladı. Dogecoin’in yükseliş ivmesi özellikle Nisan ayından bu yana daha da arttı ve Mayıs ayında da benzer bir eğilim devam ediyor. Sadece geçen hafta düşünüldüğünde bile Dogecoin’in %115’in üzerinde değer kazandığı görülebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in analiz değerlerine bakıldığında piyasalardaki yükseliş trendi de rahatlıkla farkedilebilir. Chaikin Money Flow (CMF) değeri 0.20 bandında sıkı bir duruş sergilerken Göreli Güç Endeksi (RSI) değerleri ise son satışlardan sonra kısmen de olsa bir düşüş gösterdi.

Mark Cuban Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri olarak tanınıyor ve en son olarak Dogecoin’in kullanım alanları ve amacından bahsetmişti.

Cardano [ADA]

blank

Şubat ayında ADA fiyatları, gösterdiği yükselişlerle beraber bir süre altcoin sezonuna liderlik etmişti. Bu tarihten itibaren ise Cardano daha dar bir fiyat penceresinde hareket etti. Bu yazıların yazıldığı dakikalarda ise ADA fiyatları 1.70 dolar seviyesine fırlayarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekoruna ulaştı. ADA son üç günde neredeyse %20 değer kazanmıştı.

Bollinger Bandı değerleri birbirinden çok ayrı kalarak fiyatlardaki yüksek volaliteyi işaret ederken MACD indikatörü sinyal çizgisinden ayrılarak ADA’daki son fiyat artışlarını belirtiyor.

Cardano en son olarak kurucusu Charles Hoskinson’un, Cardano’nun bir tür dolandırıcılık olduğu iddialarını sert bir dille yalanlamasıyla haberlere konu olmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend