30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) ve Polygon (MATIC) Fiyat Analizi – 16 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP, 1.22 dolardaki destek noktasının kırılması durumunda 1 dolara doğru bir rota izleyebilir. Fibonacci aracı kullanıldığında MATIC için 2 dolar seviyesinde bir hedef bulunuyor olabilir. Son olarak Dogecoin ise 0.539 dolardaki direnci kıramadı ve piyasalarında tekrardan satış baskısı hakim görünüyor.

Binance indirim kodu

Ripple [XRP]

Binance indirim kodu

XRP piyasalarında bu yazının yazıldığı anlarda kayıplar %11 kadar görünüyor. 4 saatlik grafikte ardı ardına gelen kırmızı mumlar, boğa yatırımcılarının 1.75 dolar direncini kırmayı başaramamasının ardından güçlü bir satış yaşandığına işaret ediyor olabilir. Fiyat mumları şu anda, Şubat ayının sonlarından bu yana ikinci kez uzun vadeli hareket ortalaması (200-SMA) değerinin altında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Awesome Oscillator değeri orta hattın altında kalarak momentumun satıcıların yanında olduğuna işaret etti. 1.22 dolar seviyesindeki desteğin kırılması durumunda kayıplar ile beraber 1 dolara doğru bir rota izlenebilir. Bu yazının yazıldığı anlarda Stokastik RSI değeri aşırı alım bölgesinden geri döndü ve aşağı yöneldi. Aşırı satış bölgesine doğru bir düşüş XRP için başka bir çöküş anlamına gelebilir.

Dogecoin [DOGE]

blank

Dogecoin’de 0.569 dolardaki direnç bölgesi aşılamadı. 4 saatlik grafikte Dogecoin piyasalarında bir satış baskısı izlenirken, fiyatlar da 20-SMA değeri olan 0.48’e doğru gidiyor. Bu bölgedeki hareket ortalaması değerinden herhangi bir iniş Doge’un 200-SMA değeri olan 0.37 dolara kadar düşmesine neden olabilir.

Awesome Oscillator (AO) değeri, DOGE’un 0.569 direncinin üstündeki bölgeyi ele geçirememesinin sonucunda ardı ardına kırmızı barlar kaydetti. AO değeri orta hattın altına inerse, satış baskısı Dogecoin’i 0.37 dolara kadar çekebilir. Bu yazı yazılırken OBV’de gözlenen yatay hareket ise alış baskısının satış baskısının önüne geçtiğine işaret ediyor olabilir.

Polygon [MATIC]

blank

MATIC, son 24 saat içerisinde %33 değer kazanarak güçlü bir boğa görüntüsü verdi. Fibonacci aracıyla bakıldığında bu bazı hedef seviyeleri belirmiş olabilir. %272.2 ve %261.8 değerleri sırasıyla 1.90 dolar ve 2.09 dolara denk geliyor. MACD çizgisi de sinyal çizgisinin epey üstünde kaldı ve boğa lehine bir bulgu gösterdi.

İlgili Haber:  Mike Novogratz Ripple'ı (XRP) ve Yatırımcılarını "Yerden Yere Vurdu"

Diğer taraftan RSI değeri ise ayı lehine bir ayrım yaşadı ve şu an yaşanan fiyat trendinde bir zayıflığa işaret etti. RSI değerinin aşırı alım bölgesi de ayrıca bir stabilizasyon ihtiyacına dair ipucu verdi. Yine de hangi seviyelerden bir gerileme yaşanacağı net değil. Alım satım hacimlerinde gerçekleşebilecek bir azalış da düzeltme ihtimalini güçlendirebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar