11 Ağustos 2022, Perşembe
21.9 C
İstanbul

Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) ve VeChain (VET) Fiyat Analizi – 9 Eylül

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasasına uyumlu olacak şekilde, XRP, VeChain ve Dogecoin fiyatı son 24 saatte gözle görülür kayıplar sergiledi. XRP, %20.2’lik değer kaybı sonrasında haftalık kazançlarının tamamını silip süpürmüş oldu. VeChain ise %20’den fazla düşüşünden sonra haftalık dip noktasının da altına indi. Dogecoin ise aylık en düşük seviyesi olan 0.209 dolara doğru ilerliyor. Analizci Anushmita Samal söz konusu altcoinlerin fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

XRP

xrp

Binance indirim kodu

XRP fiyatı, 1.19 dolardaki destek çizgisini kırmasının ardından bu yazının yazıldığı anlarda 1.08 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son 24 saatte %20.2’lik bir düşüş gösterdi. Bu seviyeyle birlikte XRP, son 1 haftadaki tüm kazançlarını kaybetmiş oldu. Analizciye göre XRP’nin en yakın destek noktası 0.93 dolarda bulunurken teknik göstergeleri ise negatif bir fiyat hareketine işaret etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Diğer taraftan ise, analizciye göre XRP fiyatı 1.19 dolar seviyesini aşabilirse 1.30 dolar tekrardan test edilebilir. Coinin birkaç seans boyunca başarılı bir şekilde 1.30 doların üstünde seyretmesi durumunda ise XRP fiyatı son 4 ayın zirvesi olan 1.39 doları ziyaret edebilir.

VeChain (VET)

blank

VET fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.117 dolardan işlem görüyor ve analizciye göre en yakın destek noktası olan 0.109 doların üstünde kalmayı başardı. Geçtiğimiz gün VET fiyatı %20’nin üzerinde kayıp yaşamıştı. VET’in şu anki fiyatı bir haftalık dip seviyesinin de altında bulunuyor.

Analizciye göre aşağı yönlü trend devam ederse altcoin, son 1 aylık grafiğindeki en düşük seviye olan 0.098 dolara kadar gerileyebilir.

Analizciye göre fiyatta bir toparlanma olursa VET fiyatı 0.124 dolardaki direnç seviyesini aşabilir. Analizci, ek direnç bölgelerinin 0.139 dolar ve son ayların zirvesi olan 0.154 dolarda bulunduğunu bildirdi.

İlgili Haber:  Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM), WAVES Fiyat Analizi - Analiste Göre Kritik Destekler ve Dirençler

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı son 24 saatte %16.8’lik bir düşüş gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.248 dolardan işlem görüyor. Analizciye göre, 0.27 dolardaki direncinin altına inen DOGE, düşüş trendinin devam etmesi durumunda 1 aylık grafiğindeki dip noktası olan 0.209 doları yeniden ziyaret edebilir. Analizci, teknik göstergelerin DOGE için aşağı yönlü bir trende işaret ettiğini düşünüyor.

Chaikin Money Flow (CMF) değeri orta çizginin altına inerek sermaye akışlarında bir düşüşe işaret etti. Alış baskısı yeniden canlanırsa analizciye göre altcoin fiyatı 0.27 dolardaki direncini aşarak 0.307 dolardaki tavanına dayanabilir. Samal, bu seviyenin de aşılması durumunda son ayların zirvesi olan 0.343 doların tekrardan gündeme gelebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar