8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Ripple (XRP) En Büyük 10 Kripto Para Listesinin Dışında Kalabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Altcoinlerde şu sıralar yaşanan rallilerden faydalanan sadece “şaka coinleri” olmadı. 2017 yılındaki boğa piyasasından sonra yaşanan fiyat düşüşleriyle birlikte geride kalan bazı altcoinler tekrardan popülerleşiyor. BNB’nin yanında XRP ve DOGE, arttırdıkları dominanslarıyla ve keskin yükseliş gösterdikleri ralliler ile beraber en performanslı iki altcoini temsil ediyor.

Binance indirim kodu

Sosyal hacimlerdeki artışla birlikte gerçekleşen fiyat artışları sayesinde piyasalarda bu coinler için olumlu bir hava oluştu. Sosyal hacim kavramı, bir kripto para hakkında internet üzerinde ne kadar konuşulduğunu ölçen bir değer. Google Trends verilerine göre XRP, DOGE ve ETH üzerindeki ilgi giderek artıyor. Bu coinlere gösterilen bu ilgi son iki ay boyunca sabit bir artış yaşadı.

Binance indirim kodu

Google Trends sonuçları da sosyal hacimler ile örtüşüyor. XRP fiyatları bu yazının yazıldığı anlarda 1.42 seviyesindeyken son 24 saat içinde %10’nun üzerinde kayıplar yaşadı. Alım satım hacmi ise aynı zaman diliminde neredeyse %50 arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP Listede 8. Sıraya Kadar Geriledi

Ancak XRP’nin şu an sirkülasyonda olan 35 milyar adetlik arzı ve mevcut fiyat seviyesiyle beraber, XRP piyasa değeri olarak en büyük kripto paralar arasında sekizinci sıraya geriledi. Ayrıca uzun süreli bir fiyat rallisiyle beraber son 60 günde %198 ve son 90 günde %184 getiri sağlayan XRP, 3 yıl önce kırdığı tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 3.84 dolara ise ulaşmayı başaramadı.

XRP için son 24 saatte 1200’ün üzerinde yeni hesap açıldı ve önceki gün 210.000 adetin üzerinde işlem gerçekleştirildi. Fiyat grafiklerine bakıldığında XRP fiyatlarında istikrarlı bir artış ve volalitesinde de büyüme gözleniyor.

“XRP Mayıs Ayında Geri Dönüş Yapabilir”

XRP’nin dominansı da sabit bir şekilde artıyor ve XRP fiyatlarının tekrar yükselişe geçmesi için de uygun ortamın olabileceği öngörülüyor. Uzmanlara göre Ripple’ın, rallilerini besleyebilecek somut altyapıları olmayan “şaka coinlerinin” bu yarıştan erken ayrılmalarıyla beraber en büyük 10 kripto para listesinde yer almaya devam edeceği düşünülüyor. Verilere göre satış baskılarındaki artış, volalitelerindeki düşüş ve sosyal hacimlerindeki azalış nedeniyle “şaka coinlerinin” rallileri bir sonraki yükselişlerine kalmadan sona erebilir.

İlgili Haber:  Ripple, Huobi Borsasına Neden Sürekli XRP Gönderiyor?

Eğer bu gerçekleşirse XRP’nin fiyat rallisi için de uygun ortam hazırlanmış olacak ve piyasa değeri olarak da bir iyileşme gözlenebilir. Bir dönem en büyük ikinci kripto para olan XRP, bu zaman diliminden sonra yavaş yavaş top 5’in gerisine indi ve bu gelişmeyle birlikte de acaba top 10’dan da mı düşecek söylentileri doğdu. Ancak uzmanlara göre, fiyat grafikleri incelendiğinde XRP’nin kısa dönemde bir iyileşme döneminde olduğu ve Mayıs ayında tekrar en büyük 5 kripto para arasına gireceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar