8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), EOS, SushiSwap (SUSHI) – Altcoin Fiyat Analizi – 8 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

3 Aralık’taki büyük kripto para çöküşünün ardından boğalar son birkaç gündür oldukça etkileyici bir performans sergiliyor. Bunun sonucunda 3 Aralık tarihinde son 46 haftanın en düşük seviyesine gerileyen EOS ve Sushi fiyatları, günlük grafiklerinde çift haneli yükselişler kaydetti.

Binance indirim kodu

Analiste göre XRP, EOS ve Sushi altcoinleri boğa lehine bir tırmanış sinyali verse de bu kripto paraların genel görünümü halen ayı lehine olabilir. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

XRP fiyatı 3 Aralık tarihinde, yaşadığı düşüş ile birlikte değerinin yarısından fazlasını kaybetmiş ve son 4 ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Buna rağmen 0.76 dolar civarındaki desteklerine tutunan boğalar sayesinde altcoinin fiyatı son 24 saatte %10.7 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.8433 dolardan işlem gördü. Analiste göre bu gelişme ile birlikte 20SMA değerini aşan XRP, kısa vadeli olarak boğa lehine görünüm veriyor olabilir.

RSI göstergesi beş günde orta hat civarına geri dönmeyi başardı. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin kısa vadeli olarak ayı lehine görünmeye devam ettiğini belirtti. Ayrıca analiste göre MACD histogramı sıfır seviyesini aştı ve boğa lehine bir tablo kaydetti.

EOS

blank

Analiste göre EOS boğaları, 3 Aralık tarihinde 4 aylık bir destek noktası olan 3.65 doları savunamadı ve altcoin fiyatı 2.39 dolara kadar gerileyerek son 46 haftanın en dip seviyesine düştü.

Bununla birlikte EOS, son 24 saatte gösterdiği %12.34’lük yükseliş ile beraber bu yazının yazıldığı anlarda 3.28 dolardan işlem gördü. RSI göstergesi ise 18 puanlık yükseliş sonrası analiste göre güçlü toparlanma sinyalleri veriyor. Ancak analist, DMI göstergesinin yüksek yönelimsel trend ile beraber ayı lehine olduğunu da belirtti. Analiste göre AO göstergesi ise kısa vadeli olarak boğa lehine bir geri dönüş yaşanabileceğine dair sinyal gönderiyor olabilir.

İlgili Haber:  Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi - Altcoin Yeni Bir Rekor mu Kıracak?

SushiSwap (SUSHI)

blank

Kripto para piyasasında yaşanan büyük satış dalgası sonrası SUSHI fiyatı 3 Aralık tarihinde son 46 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bu yazının yazıldığı anlarda SUSHI, son 24 saatteki %23.6’lık rallisinin ardından 6.08 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre RSI göstergesi keskin bir yükseliş sergilese de orta had civarında zayıflama işaretleri verdi. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinde boğa gücünde bir artış sinyali bulunmasına rağmen +DI’ın –DI ile kesişim göstermediğini belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar