27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), EOS ve Chainlink Fiyat Analizi – Ani Çöküş Sonrası Altcoinler Ne Durumda? – 21 Eylül

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Genel kripto para piyasası son 24 saatte oldukça ayı lehine bir tablo sergiledi. XRP, EOS ve Chainlink gibi altcoinler önemli derecede kayıplar yaşadı. Analizci Anushmita Samal, söz konusu kripto paraların fiyatlarını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

XRP fiyatı, bir aylık aradan sonra tekrardan 1 doların altına indi. EOS fiyatı da %15.4’lük kaybının ardından destek seviyesine doğru hareket etti. Son olarak Chainlink ise %15.5 değer kaybı yaşadı ve birkaç ay sonra ilk kez aşırı satış bölgesine girdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

XRP fiyatı son 24 saatte %14.6 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.90 dolardan işlem gördü. Analizciye göre altcoine ait en yakın destek bölgesi 0.77 dolarda bulunuyor.

Teknik göstergeler de coin için negatif bir fiyat hareketine işaret etti. MACD göstergesi histogramlarında kırmızı barlar sergiledi. Relative Strength Index (RSI) göstergesi de 20 değerine yaklaşarak XRP’nin aşırı satış bölgesine olduğuna işaret etti. Analizciye göre, Bollinger bantlarının ayrışma göstermesi, fiyat volalitesinin yükseliş olduğunu vurguluyor.

Analizciye göre, XRP’ye ait alış baskısı tekrardan yükselişe geçerse altcoin için ilk direnç noktası 1.06 dolar civarında bulunuyor. Bu noktanın ilerisinde, Samal, 1.20 dolar ve 1.31 dolar seviyelerinin direnç görevi görebileceğini düşünüyor.

EOS

blank

EOS fiyatı son 24 saatte %15.4 düşüş sergiledi ve bu yazının yazıldığı anlarda 4.26 dolardan işlem gördü. Altcoinin bu seviyeyi gördüğü son zaman, bir aydan uzun bir süre önceydi. Analizciye göre mevcut fiyat seviyesinde bir düşüş yaşanması durumunda EOS 3.90 dolardaki destek çizgisinden işlem görebilir.

Chaikin Money Flow (CMF) değeri de, sermaye girişlerinin azalışıyla birlikte orta hattın altında kaldı. MACD değeri historgramında kırmızı barlar sergiledi. Analizci, yukarı doğru bir hareket durumunda ise coin için ilk direnç noktasının 4.54 dolar olduğunu belirtiyor. Samal’a göre diğer direnç bölgeleri ise 5.10 dolar ve 5.48 dolar civarında bulunuyor.

İlgili Haber:  EOS Fiyat Analizi - EOS Fiyatında Neler Oluyor? - 19 Eylül

Chainlink (LINK)

blank

Chanlink, son 24 saat içerisinde yaşadığı %13.5’lik kaybın ardından bu yazının yazıldığı anlarda 24.07 dolardan işlem görüyor. Analizciye göre altcoin için en yakın destek noktası, 11 Ağustos tarihinde de görülen 22.50 dolar olabilir. Analizci, LINK fiyatının 4 saatlik 20SMA değerinin altına indiğini vurguladı ve bu göstergenin, fiyat momentumunun satıcılar lehine olduğuna işaret ettiğini belirtti.

Analizciye göre bir yükseliş durumunda LINK fiyatının en yakın direnç noktası 27.78 dolar civarında bulunuyor. Samal, ek direnç bölgelerinin ise 32.37 dolar ve 35.83 dolar konumlarında yer aldığını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar