8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), Filecoin (FIL), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında son birkaç gündür boğa lehine girişimler gerçekleşiyor. Bunun sonucunda XRP fiyatı da bir ralli yaşadı ve 1.01 dolar seviyesine ulaştı. Bununla birlikte Filecoin ve EOS fiyatı da son iki gündür yeşil bölgede bulunuyor.

Binance indirim kodu

Buna rağmen analiste göre “kripto para korku ve açgözlülük endeksi” halen “korku” seviyesini göstermeye devam ediyor. Bu yüzden analist, boğaların trend değiştirici bir hamle yapabilmesinin zor olduğunu düşünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

XRP fiyatı son iki günde %20.76’lık bir yükseliş gerçekleştirmiş ve analiste göre yükselen bir kama formasyonu (yeşil) oluşturmasının ardından 0.958 doların üstüne tırmandı.

Analiste göre RSI göstergesi ile fiyat hareketi arasına ayı lehine bir ayrışma yaşanırken altcoinin fiyatı, bir aylık bir direnç noktası olan 1.01 dolara ulaşmasının ardından geriledi. Dahası, analiste göre hacim oskilatörü göstergesi bu yükseliş sırasında yeni düşük seviyeler oluşturdu ve analiste göre zayıf bir boğa hareketine işaret etti.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı 20-50-200 SMA göstergelerinin üstünde, 0.9932 dolardan işlem görüyor. Analiste göre altcoinin RSI göstergesi, 20 Aralık tarihinde son on haftanın zirvesine tırmanmasının ardından aşırı alış bölgesinde seyretti. Analiste göre AO göstergesi yüksek tepeer oluşturdu ve boğa momentumunun artışına işaret etti ancak hacim değerleri bu fiyat hareketinin zayıf olduğuna dair ipucu verdi.

Filecoin (FIL)

blank

Filecoin fiyatı son iki günde %5.14 yükseliş kaydetti. Ancak analiste göre 50 SMA (mavi) değeri bu yükselişi sınırladı. Analiste göre birkaç istisna dışında altcoinin fiyatı son üç aydır bu seviyenin altında bulunuyor. Analiste göre son yükseliş yüksek hacimlerde yaşansa da Supertrend göstergesi satıcılar lehine gözüküyor.

İlgili Haber:  MATIC, Terra (LUNA), Algorand (ALGO) - Altcoin Fiyat Analizi - 6 Ekim

Bu yazının yazıldığı anlarda FIL fiyatı 35.84 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise orta hatta direnç almaya devam ediyor. Bununla birlikte analist, ADX göstergesinin ise zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

EOS

blank

Analiste göre EOS fiyatı son iki gün içerisinde simetrik üçgeninden bir çıkış gerçekleştirdi. Ayılar 3.09 dolar seviyesini birçok kez test ederken boğalar ise savunmalarını iyi yaptı ve %9.17’lik bir ralli gerçekleştirdi.

Analiste göre altcoinin fiyatı 3.4 dolar ile 3.09 dolar arasında son 14 gündür bir gidiş geliş yaşıyor. Bunun sonucunda, analiste göre SMI göstergesi konsolidasyon eğilimleriyle uyumlu seyretti ve siyah noktalar sergiledi. XRP’de olduğu gibi hacim oskilatörü de bu yükselişte yeni dip noktalar yarattı analiste göre zayıf bir boğa hareketine işaret etti.

Bu yazının yazıldığı anlarda EOS fiyatı 3.364 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar