Ripple (XRP) Fiyat Analizi – 1 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ripple, SEC ile arasındaki davada, mahkemenin SEC’in, Ripple’ın danışmanlık kayıtlarına erişim talebini reddetmesiyle birlikte ufak da olsa rahat bir nefes aldı. Bu gelişme, XRP’nin piyasalardaki fiyatlarında da önemli ölçüde hissedildi. Grafiklerde düşüş gösteren XRP, bu gelişmeyle birlikte bir sıçrama yaptı ve bu yazının yazıldığı anlarda 1 dolar gibi kritik öneme sahip olan bir seviyeden işlem görüyordu.

blank

XRP’nin Günlük Grafiği

blank

blank

Son iki günde neredeyse %30’luk bir yükseliş gösteren XRP, sahip olduğu alçalan kanaldaki negatifliği de azaltmış oldu. Kripto paralarda yaşanan son satış dalgası sırasında bu kanal içerisinde %39’luk bir değer kaybı yaşayan Ripple, bu yükseliş ile birlikte fiyatlarını tekrardan üst seviyelere taşıdı. Ancak fiyatlar henüz bu alçalan kanalın dışına çıkabilmiş değil ve gelecekteki fiyat hareketleri de XRP’nin bu kanalı kırıp kıramayacağına bağlı olarak gerçekleşecek.

XRP 1 dolar seviyesinde bulunduğundan, mevcut kanaldan dışarı çıkabilmek için fiyatların 1.06 dolardaki direnci test etmesi gerekiyor. Ancak bu yükseliş bir trend değişimine denk gelebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Volalite yüksek olmayı sürdürse de, sinyal çizgisi ve 50’lik hareket ortalaması halen mumların üzerinde olmaya devam ediyor. Bu, aslında negatif bir işaret ve fiyatların düşüş trendine tekrardan döndüğünü gösteriyor olabilir. Görünür Aralık Göstergesi, mevcut zaman diliminde en fazla alım satımın 1.35 dolarda olduğunu gösteriyor ve şu anki fiyat seviyesinin de yatırımcılardan daha fazla destek gördüğüne işaret ediyor.

Ancak, yönsel hareket endeksi (DMI), 19 Mayıs’taki çöküş yüzünden –DI değerinin +DI değerinin üstüne çıktığını kaydetti. Bunun anlamı yukarı yönlü baskının piyasalarda daha baskın olduğu olabilir. Fakat bu yazının yazıldığı anlarda –DI değeri tekrardan +DI ile bir çakışma yapacağı yöne doğru ilerliyor ve bu da XRP piyasasında bir tür aşağı yönlü baskının oluşabileceğinin sinyalini veriyor. ADX değeri ise 28’i göstererek mevcut trendin devam edebilmesi için halihazırda güçlü bir temele sahip olduğunu söylüyor.

Sonuç

Mevcut XRP fiyatları keskin bir yükseliş göstererek tekrardan 1 dolar bandına ilerledi. Fiyatlar mevcut alçalan kanaldan kurtulmaya çalışırken aynı anda trendde de bir değişim gelişmeye başladı. XRP bu kanalın dışına çıkmayı başaramazsa, fiyatlar tekrardan 0.74 dolara doğru yelken açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend