28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Ripple (XRP) Fiyat Analizi – 1 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple, SEC ile arasındaki davada, mahkemenin SEC’in, Ripple’ın danışmanlık kayıtlarına erişim talebini reddetmesiyle birlikte ufak da olsa rahat bir nefes aldı. Bu gelişme, XRP’nin piyasalardaki fiyatlarında da önemli ölçüde hissedildi. Grafiklerde düşüş gösteren XRP, bu gelişmeyle birlikte bir sıçrama yaptı ve bu yazının yazıldığı anlarda 1 dolar gibi kritik öneme sahip olan bir seviyeden işlem görüyordu.

Binance indirim kodu

XRP’nin Günlük Grafiği

Binance indirim kodu

Son iki günde neredeyse %30’luk bir yükseliş gösteren XRP, sahip olduğu alçalan kanaldaki negatifliği de azaltmış oldu. Kripto paralarda yaşanan son satış dalgası sırasında bu kanal içerisinde %39’luk bir değer kaybı yaşayan Ripple, bu yükseliş ile birlikte fiyatlarını tekrardan üst seviyelere taşıdı. Ancak fiyatlar henüz bu alçalan kanalın dışına çıkabilmiş değil ve gelecekteki fiyat hareketleri de XRP’nin bu kanalı kırıp kıramayacağına bağlı olarak gerçekleşecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP 1 dolar seviyesinde bulunduğundan, mevcut kanaldan dışarı çıkabilmek için fiyatların 1.06 dolardaki direnci test etmesi gerekiyor. Ancak bu yükseliş bir trend değişimine denk gelebilir.

Volalite yüksek olmayı sürdürse de, sinyal çizgisi ve 50’lik hareket ortalaması halen mumların üzerinde olmaya devam ediyor. Bu, aslında negatif bir işaret ve fiyatların düşüş trendine tekrardan döndüğünü gösteriyor olabilir. Görünür Aralık Göstergesi, mevcut zaman diliminde en fazla alım satımın 1.35 dolarda olduğunu gösteriyor ve şu anki fiyat seviyesinin de yatırımcılardan daha fazla destek gördüğüne işaret ediyor.

Ancak, yönsel hareket endeksi (DMI), 19 Mayıs’taki çöküş yüzünden –DI değerinin +DI değerinin üstüne çıktığını kaydetti. Bunun anlamı yukarı yönlü baskının piyasalarda daha baskın olduğu olabilir. Fakat bu yazının yazıldığı anlarda –DI değeri tekrardan +DI ile bir çakışma yapacağı yöne doğru ilerliyor ve bu da XRP piyasasında bir tür aşağı yönlü baskının oluşabileceğinin sinyalini veriyor. ADX değeri ise 28’i göstererek mevcut trendin devam edebilmesi için halihazırda güçlü bir temele sahip olduğunu söylüyor.

İlgili Haber:  Ethereum Classic (ETC), EOS ve VeChain (VET) Fiyat Analizi - 30 Mayıs

Sonuç

Mevcut XRP fiyatları keskin bir yükseliş göstererek tekrardan 1 dolar bandına ilerledi. Fiyatlar mevcut alçalan kanaldan kurtulmaya çalışırken aynı anda trendde de bir değişim gelişmeye başladı. XRP bu kanalın dışına çıkmayı başaramazsa, fiyatlar tekrardan 0.74 dolara doğru yelken açabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar