8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ripple (XRP) Fiyat Analizi – 18 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

XRP fiyatları haftasonu kısa bir süre içerisinde güçlü bir düzeltme yaşadı. XRP fiyatları 1.61 doları bulduğu anda aşağı yönlü hareket başladı ve XRP 1.32 dolara kadar sert bir şekilde indi. Bu alanda destek bulduktan sonra ileriye doğru bir sıçrama hamlesi yapan Ripple, bu yazının yazıldığı anlarda 1.46 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto paralar listesinde yedinci sıraya yükselen Ripple, 49.58 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP’nin Günlük Grafiği

blank

Yukarıdaki XRP grafiği, piyasaların Nisan ayının ortasında bir volalite patlaması yaşadığını gösteriyor, aynı tarihlerde XRP fiyatları da oldukça yükselmişti. Bunun ardından ise XRP kazandığı değeri korumaya çalıştı ve yatay bir seyir izledi, ilerleyen günlerde de bu trend devam edebilir.

XRP piyasası Nisan ayından bu yana yükseliş trendi içinde bulunuyor ancak XRP’nin kazandığı yüksek fiyat seviyelerinin korunması başarılamadı. Piyasasında bir düzeltme yaşanırken XRP yatırımcıları yüksek bir fiyat değerine sarıldı ve bu alandan itibaren yatay seyir başladı. Bu yazının yazıldığı dakikalarda XRP fiyatları alçalan kanaldan kurtulmayı başardı ancak bu hamle 1.79 dolardaki direnç noktasını test etmeye yetmedi.

Bollinger bantlarının da birleşmesiyle beraber fiyat hareketlerindeki kısıtlı hareket dalgası da vurgulandı. Bu sırada ise sinyal çizgisi mumların üstüne çıktı ve yukarı yönlü hareketlere rağmen fiyatların hale düşüş trendinde olduğuna işaret etti. Volalite eksikliğinin nedeni ayrıca piyasalarda alım ve satım baskısının eşit seviyelerde olması olabilir. Relative Strength Index (RSI) değeri ise 50 seviyelerinde kalarak bahsedilen durumu onaylamış gibi görünüyor.

Sonuç

Keskin fiyat hareketlerinin eksikliğiyle beraber, volalite değerleri XRP için halen düşük seviyelerde bulunuyor. Momentumun kalmadığı XRP piyasasında uzun vadede yatay seyir devam edebilir.

İlgili Haber:  Geçen Sene Hacklenen Kripto Para Borsası Cryptopia, Para İadelerine Yakında Başlayacak

XRP fiyatları, Ripple ile SEC arasındaki dava hakkında birtakım gelişmelerin yaşanmasıyla birlikte bazı iyileşmeler görmüştü. SEC, Ripple’dan, şimdiye kadar dışarıdan aldığı tüm hukuki danışmanlık servisleriyle ilgili resmi olmayan bir toplantı talep etmişti. Bununla birlikte Ripple ise mahkemeye davanın seyriyle ilgili bir dilekçe sunmuştu. Ripple, piyasalarda yaşanan son keskin düzeltmelerden, diğer kripto paralara oranla daha etkilenmesiyle dikkat çekiyor. Bazı analizcilere göre Elon Musk’ın Bitcoin yerine seçebileceği kripto paralar arasında XRP de yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar