1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ripple (XRP) Fiyat Analizi – 21 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

19 Mayıs’ta yaşanan düzeltmeler ile beraber XRP fiyatları 1 doların altına düştü. 0.93 dolara kadar düşen XRP bunun ardından gözle görülür bir şekilde toparlandı. 39.76 milyar dolarlık piyasa değeriyle XRP dünyanın en büyük kripto paralar listesinde yedinci sırada yer alıyor ve bu yazının yazıldığı anlarda da 1.18 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

XRP’nin Günlük Grafiği

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP’nin günlük grafiği fiyatların 1 doların üstüne çıktığını gösterse de, piyasasında bulunan yüksek volalite nedeniyle bu fiyatlarda tutunması için oldukça çaba sarfediliyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP önemli bir desteği olan 0.90 dolar seviyesiyle kritik dirençlerinden biri olan 1.66 dolar arasında seyrediyor. Dün yaşanan çöküşün ardından piyasaların stabil hale gelmesiyle, Bitcoin piyasasının da seyrine bağlı olarak, XRP fiyatları bu seviyeleri test edebilir.

Volalitedeki düşüş Bollinger bantlarının birleşmesiyle beraber belirgin hale geldi. Bu ayın başından bu yana yüksek volalitenin hakim olduğu piyasa da Bollinger bantları sıkıştı ve birbirine paralel şekilde hareket etmeye başladı. Bunun anlamı XRP’nin daha önceki seviyeye göre volalitesinin bir nebze azalmış olduğu olabilir. Volalitenin düşük düzeylerde kalmasıyla beraber sinyal çizgisi de fiyat barlarının altında kaldı, bu durum piyasalardaki değer kaybının altını çizmiş olabilir.  

“Piyasalarda Satış Baskısı Hakim”

Bununla birlikte, son düzeltmeden bu yana XRP piyasalarında bir satış baskısı hakim durumda gözüküyor. Bir süredir aşırı satış bölgesi ve aşırı alış bölgesi arasında gidip gelen Relative Strength Index (RSI) değeri, aşırı satış bölgesinin altına indi. Toparlanan fiyatlar ile beraber ise RSI değeri de yukarı yönlü bir atak yaptı ve 43 değerine kadar ulaştı. Bunun anlamı ise piyasaların bir dengeye ulaşmaya çalıştığı olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin, 3 Milyar Dolarlık Çin Şokuna Hazırlandı

Alıcıların piyasalara kattığı baskıya rağmen, XRP fiyatları düşüş nedeniyle ayı lehine olmayı sürdürdü. Son bir aydır piyasanın dışına para akışının devam etmesiyle beraber momentum da azalmaya başladı.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatları, piyasalarda ayılar ve boğaların olduğuna işaret ediyor. Fiyatlardaki ani azalış ayıların dominasyonuna zemin hazırlasa da, alıcılar da piyasaların yeşil seviyede kalmasını sağlıyor. Eğer alıcılar bir atak yapmayı başarırsa 1.66 dolar seviyesi test edilebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar