Ripple (XRP) Fiyat Analizi – 21 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

19 Mayıs’ta yaşanan düzeltmeler ile beraber XRP fiyatları 1 doların altına düştü. 0.93 dolara kadar düşen XRP bunun ardından gözle görülür bir şekilde toparlandı. 39.76 milyar dolarlık piyasa değeriyle XRP dünyanın en büyük kripto paralar listesinde yedinci sırada yer alıyor ve bu yazının yazıldığı anlarda da 1.18 dolar seviyesinden işlem görüyor.

blank

XRP’nin Günlük Grafiği

blank

XRP’nin günlük grafiği fiyatların 1 doların üstüne çıktığını gösterse de, piyasasında bulunan yüksek volalite nedeniyle bu fiyatlarda tutunması için oldukça çaba sarfediliyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP önemli bir desteği olan 0.90 dolar seviyesiyle kritik dirençlerinden biri olan 1.66 dolar arasında seyrediyor. Dün yaşanan çöküşün ardından piyasaların stabil hale gelmesiyle, Bitcoin piyasasının da seyrine bağlı olarak, XRP fiyatları bu seviyeleri test edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Volalitedeki düşüş Bollinger bantlarının birleşmesiyle beraber belirgin hale geldi. Bu ayın başından bu yana yüksek volalitenin hakim olduğu piyasa da Bollinger bantları sıkıştı ve birbirine paralel şekilde hareket etmeye başladı. Bunun anlamı XRP’nin daha önceki seviyeye göre volalitesinin bir nebze azalmış olduğu olabilir. Volalitenin düşük düzeylerde kalmasıyla beraber sinyal çizgisi de fiyat barlarının altında kaldı, bu durum piyasalardaki değer kaybının altını çizmiş olabilir.  

“Piyasalarda Satış Baskısı Hakim”

Bununla birlikte, son düzeltmeden bu yana XRP piyasalarında bir satış baskısı hakim durumda gözüküyor. Bir süredir aşırı satış bölgesi ve aşırı alış bölgesi arasında gidip gelen Relative Strength Index (RSI) değeri, aşırı satış bölgesinin altına indi. Toparlanan fiyatlar ile beraber ise RSI değeri de yukarı yönlü bir atak yaptı ve 43 değerine kadar ulaştı. Bunun anlamı ise piyasaların bir dengeye ulaşmaya çalıştığı olabilir.

Alıcıların piyasalara kattığı baskıya rağmen, XRP fiyatları düşüş nedeniyle ayı lehine olmayı sürdürdü. Son bir aydır piyasanın dışına para akışının devam etmesiyle beraber momentum da azalmaya başladı.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatları, piyasalarda ayılar ve boğaların olduğuna işaret ediyor. Fiyatlardaki ani azalış ayıların dominasyonuna zemin hazırlasa da, alıcılar da piyasaların yeşil seviyede kalmasını sağlıyor. Eğer alıcılar bir atak yapmayı başarırsa 1.66 dolar seviyesi test edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend