Ripple (XRP) Fiyat Analizi – 23 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin ve Ethereum gibi büyük dijital paraların grafikleri son 24 saatte alçak tepeler gösterirken, XRP de 0.8160 dolar değerine düşerek yeni bir dip görmüş oldu. Boğa momentumu kısmen de olsa parçalandı ancak kısa vadeli grafik bazı boğa fırsatlarına da işaret etti. Bu yazı yazılırken 42 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan XRP, piyasa değerleri baz alındığında en büyük kripto paralar listesinde yedinci sırada yer alıyor.

blank

XRP’nin 1 Saatlik Grafiği

blank

blank

XRP’nin 0.85 dolardan yukarı doğru olan iyileşmesinde, 0.61 Fibonacci seviyesinin üstündeki değerin muhafaza edilmesi konusunda, uzun vadeli düşünüldüğünde, epey zorlanıldı. 50’lik hareket ortalaması seviyesinden de yükselmeyi başaramayan XRP, bununla birlikte 0.8150 dolardaki yeni dip alanına kadar değer kaybetti. Fiyatlar bu yazının yazıldığı anlarda 0.975 dolar seviyesindeki direnç noktasının altında güç topluyor ancak XRP için yeterli sayıda boğa işareti gözükmüyor.

XRP’nin MACD değerinde açık bir şekilde bir ayrışma gözleniyor ve bu da kısa vadede daha fazla düşüş olabileceği ihtimalini zayıflatıyor. Bu durum dikkate alındığında, XRP’nin 0.975 doları aşması durumunda 101.05’deki direnci test etmesi mümkün olabilir.

Piyasa Göstergeleri

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Awesome Oscillator (AO) değeri, şu anda boğaya yönelik bir momentumun oluşmaya başladığını ancak henüz baskın hale gelmediğini gösteriyor. Relative Strength Index (RSI) değerine göre ise, alış baskısında bir iyileşme görülürken satış baskısının halen açık bir şekilde var olduğu söylenebilir. Bu yüzden fiyatlar, iyileşme belirtilerine rağmen, yatay seyir izleyebilir.

Stokastik RSI değeri de bu yazının yazıldığı anlarda aşırı alış bölgesinde gözüküyor, bu yüzden fiyatlar 0.90 dolardaki yakın desteğe kadar düştükten sonra alıcılar devreye girip fiyatları 0.975 doların üstüne taşıyabilirler.

Sonuç olarak, XRP fiyatlarının kısa vadede 1.05 dolardaki pozisyonu yeniden test etmesi mümkün olabilir ancak bir kez daha bir çöküş dalgasının yaşanabilme ihtimalinden dolayı yatırımcılar oldukça dikkatli olmalı.

XRP’nin bağlantılı olduğu Ripple Labs şirketi, aylardır SEC ile arasındaki dava ile meşgul oluyor. Davanın seyri de ayrıca XRP fiyatlarında doğrudan etkilere sebep olabiliyor bu yüzden XRP ile ilgilenenler Ripple ile SEC arasındaki davanın seyrini de yakından takip etmeliler. Son olarak ABD’li mahkeme, Ripple’ın başvurusunu reddetmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend