28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Bu Seviyelere Dikkat! – 3 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısında aldığı ufak galibiyetler, piyasalarda XRP’ye karşı olumlu bir hava oluşmasını sağladı. Mayıs ayındaki volatil piyasalar ile birlikte 1 dolar bandının altına tekrardan düşen XRP, son toparlanmasıyla beraber tekrardan 1 doların üstüne çıktı.

Binance indirim kodu

XRP, bu yazının yazıldığı anlarda 1.02 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 46.48 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Binance indirim kodu

XRP Günlük Grafiği: 1 Dolar Seviyesi Çok Kritik!

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP için, önceden kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarına tekrar ulaşabilmesi için 1 dolar seviyesi oldukça kritik gözüküyor. Şu anki direnç seviyesi 1.10 dolar olarak gözüküyor ve XRP de bu seviyeye yakın bir konumda işlem görüyor. Ancak genel kripto para piyasalarındaki ayı hakimiyeti, bu seviyenin kırılmasını güçleştirebilir.

Dogecoin (DOGE) ve Chainlink (LINK) gibi altcoinlerin aksine, XRP fiyatları Bitcoin’in rallisinden bağımsız bir ralli yaşamış bir coin değil. Bu yüzden XRP fiyatları, Bitcoin piyasasında bir fiyat yükselişi olmadığı sürece daha yukarı seviyelere çıkamayabilir.

50’lik hareket ortalaması da mumların epey üzerinde kalarak, toparlanmaya rağmen piyasa trendinin halen büyük oranda ayı lehine olduğunu gösterdi. XRP yatırımcıları bu seviyeden yoğun şekilde trade yaptığı için Görünür Aralık histogramı da aktivite de bir artışa işaret etti. Artan bu aktivite artışıyla beraber psikolojik sınır olan 1 dolar da iyiden iyiye güçlenmiş oldu. XRP bu seviyenin altın düşerse, bir sonraki destek noktası olan 0.77 dolara kadar gerileyebilir.

Şu anda yaşanan konsolidasyon safhası, momentumun da negatif bölgeye geçmesine neden oldu. Bu ayı lehine ayrışma, piyasadaki düzeltmenin eli kulağında olduğuna işaret edebilir. Bununla birlikte, Directional Movement Index (DMI) değeri de piyasalardaki aşağı yönlü baskının devam ettiğini gösterdi.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Yatırımcıların Dikkatli Olması Gereken Bölgeler Nereler? - 3 Haziran

Sonuç

Mevcut XRP fiyatları yatay seyir izliyor ve 1 dolardaki psikolojik sınıra tutunmaya çalışıyor. Piyasada ayı yönüne doğru bir ayrışma olabilir. XRP fiyatları 0.77 dolardaki desteği test ettikten sonra stabil hale gelip kısa bir süre sonra 1 dolara doğru bir U dönüşü yapabilir.

XRP, SEC davasından elde ettiği başarılar ile birlikte bir süreliğine genel kripto para piyasalarından bağımsız hareket etmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar