27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ripple (XRP) Fiyatında Neler Oluyor? İniş Çıkışların Nedeni Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Medyada yer alan haberlere göre, bazı kullanıcılar, aralarında XRP/BTC, XRP/USD, XRP/GBP ve XRP/EUR’un bulunduğu XRP alım satım çiftlerinin Coinbase Pro mobil uygulamasında gösterildiğini fark etti. Bu haber yayılınca Ripple fiyatı dakikalar içerisinde %12 yükseldi. Ancak Coinbase’in iddiaları yalanlamasının ardından altcoinin fiyatı tekrardan 1.13 dolara doğru inişe geçti.

Binance indirim kodu

Coinbase Pro, XRP Tokeninin Yeniden Listeleneceğine Dair İddiaları Hızlı Bir Şekilde Yalanladı

Coinbase Pro resmi Twitter hesabı, XRP’nin platform üzerinde yeniden alım satıma açıldığına dair iddialar ile ilgili bir duyuru yayınladı: “Daha önce duyurulduğu gibi, Coinbase XRP alım satımlarını askıya almıştı. Teknik bir hata nedeniyle Ripple tokeni geçici bir süre için Coinbase Pro mobil uygulaması üzerinde bazı müşterilere görünür hale geldi fakat hiçbir zaman alım satıma açılmadı.

Binance indirim kodu

Analizcilere göre bugün yaşanan bu olay, XRP topluluğunun gerçekten de güçlü olduğunu ve Ripple tokenine olan inancın yüksek olduğunu gösteriyor. Dünyanın en büyük yedinci kripto parası, haber ile birlikte, alım satım hacimlerinin de yükselmesi ile dakikalar içerisinde %12 değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak bu durum, yatırımcılar arasında bir fırsat kaçırma korkusu nedeniyle tetiklenmişti ve Coinbase Pro’nun iddiaları yalanlamasıyla birlikte fiyat ve alım satım hacmi de büyük düşüş gösterdi. Coinbase Pro’nun da bildirdiği üzere, coinin uygulamada geçici olarak görülmesinin nedeni teknik bir hataydı ve kullanıcılar XRP’yi alıp satamadı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) Ripple’ı kayıtsız bir şekilde menkul kıymet satmak ile suçlayarak dava açmasının ardından, Coinbase bu tokenin alım satımını 19 Ocak tarihinde askıya almıştı.

Ripple’ın XRP tokeni, SEC’in soruşturma başlatmasının ardından fiyatının da düşmesiyle beraber kripto para ekosistemi içerisinde de bir tepki almıştı. Dava, Ripple yetkililerinin yasalara aykırı bir şekilde menkul kıymet satmasını ve kişisel olarak bu satıştan fayda sağlamasını konu alıyor.

İlgili Haber:  Circle, USDC Stablecoin Büyümesinden Yararlanarak Servetini Katlamak İstiyor

XRP’yi listelerinden silen tek kripto para borsası da Coinbase değildi. Ancak Coinbase’in durumu, XRP alım satımını durduran ilk büyük kripto para borsası olduğu için daha önemliydi.

Kısa bir süre önce, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, platformdaki ödünç verme özelliği nedeniyle SEC’in Coinbase’i dava etmek ile tehdit ettiğini uzun bir Twitter gönderisiyle açıklamıştı. Bu yüzden XRP topluluğu, Coinbase’in Ripple ile dayanışma göstererek SEC’e karşı bir tür mücadele vermesini talep ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar