8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ripple (XRP) İçin Çok Önemli Bir Gelişme Yaşandı! 400 Milyon Dolarlık Airdrop Geliyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para yatırım platformu Sologenic, XRP Ledger’ında yeni bir NFT pazarı oluşturacağını duyurdu. Platform, Ripple’ı seçme nedenini işlem ücretlerinin düşük olması olarak gösterdi. Yeni NFT pazarı hayata geçirilmeden önce XRP yatırımcılarına 250 milyon dolarlık kripto para kripto para dağıtılacak.

Binance indirim kodu

Sologenic, Yeni NFT Pazarının Açılışı Öncesi XRP Yatırımcılarına 400 Milyon Dolarlık Airdrop Dağıtacak

Basın açıklamasına göre, Sologenic Development Foundation, 200.000.000 adetlik SOLO tokeninin kilidini açacak ve bu tokenleri Ripple ve SOLO yatırımcılarına dağıtarak topluluğun yeni ekosistemde ve yeni yönetim araçlarında yer almasını sağlayacak.

Binance indirim kodu

Tokenlerin kaynağını alacağı airdrop şu anda SOLO Community Fund (SCF) ve SOLO Expansion Fund (SEF) üzerinde kilitli olarak tutuluyor. Bu tokenler, SOLO ekosistemi 2020 yılının başlarında hayata geçtiğinde SOLO topluğunu inşa etmek ve genişletmek amacıyla oluşturulmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda SOLO fiyatı 2.07 dolardan işlem görüyor. Bu da, toplamda 400 milyon dolar üzerinde tokenin XRP ve SOLO yatırımcılarına dağıtılacağı anlamına geliyor. Airdrop’a ait snapshot’ın 24 Aralık tarihinde alınması bekleniyor.

Airdrop için kullanıcıların uygun olabilmesi için Sologenic oracle ile bir Trustline oluşturan bir cüzdan bulundurulması gerekiyor. Kullanıcılar bu Trustline’ları direkt olarak cüzdanlarından oluşturabileceği gibi Airdrop’ları destekleyen merkezi borsalar yardımıyla da katılım sağlanabilir.

XRP Ledger’ı, işlem ücretlerinin oldukça düşük olmasıyla tanınıyor. Geçmişte bir kripto para balinası, 12 milyar dolarlık Ripple tokenini, XRP ağında bulunan son derece düşük işlem ücretleri sayesinde neredeyse sıfır işlem ücreti ile transfer etmişti. XRP Ledger’ından alınan veirlere göre söz konusu işlem sırasında 0.000012 XRP yani 0.0000157 dolar işlem ücreti ödenmişti.

Geçmişte Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP tokeninin mevcut düşük fiyatının SEC ile arasında bulunan dava nedeniyle oluştuğunu ve eğer SEC ile aralarındaki dava olmasaydı XRP tokeninin Ethereum’un yerine dünyanın en büyük ikinci kripto parası haline geleceğini söylemişti. Şirket ile SEC arasındaki dava ise şimdilik sona ereceğe benzemiyor. ABD’li denetleyici SEC, XRP’nin bir tür menkul kıymet olduğunu bu yüzden XRP dağıtımı sırasında kayıtsız bir şekilde menkul kıymet satışı yapıldığını iddia ediyor. Altcoin şirketi ise bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar