9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Ripple (XRP) İçin Çok Önemli Bir Gelişme Yaşandı! 400 Milyon Dolarlık Airdrop Geliyor!

Önemli Gelişmeler

Kripto para yatırım platformu Sologenic, XRP Ledger’ında yeni bir NFT pazarı oluşturacağını duyurdu. Platform, Ripple’ı seçme nedenini işlem ücretlerinin düşük olması olarak gösterdi. Yeni NFT pazarı hayata geçirilmeden önce XRP yatırımcılarına 250 milyon dolarlık kripto para kripto para dağıtılacak.

blank

Sologenic, Yeni NFT Pazarının Açılışı Öncesi XRP Yatırımcılarına 400 Milyon Dolarlık Airdrop Dağıtacak

Basın açıklamasına göre, Sologenic Development Foundation, 200.000.000 adetlik SOLO tokeninin kilidini açacak ve bu tokenleri Ripple ve SOLO yatırımcılarına dağıtarak topluluğun yeni ekosistemde ve yeni yönetim araçlarında yer almasını sağlayacak.

blank

Tokenlerin kaynağını alacağı airdrop şu anda SOLO Community Fund (SCF) ve SOLO Expansion Fund (SEF) üzerinde kilitli olarak tutuluyor. Bu tokenler, SOLO ekosistemi 2020 yılının başlarında hayata geçtiğinde SOLO topluğunu inşa etmek ve genişletmek amacıyla oluşturulmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOLO fiyatı 2.07 dolardan işlem görüyor. Bu da, toplamda 400 milyon dolar üzerinde tokenin XRP ve SOLO yatırımcılarına dağıtılacağı anlamına geliyor. Airdrop’a ait snapshot’ın 24 Aralık tarihinde alınması bekleniyor.

Airdrop için kullanıcıların uygun olabilmesi için Sologenic oracle ile bir Trustline oluşturan bir cüzdan bulundurulması gerekiyor. Kullanıcılar bu Trustline’ları direkt olarak cüzdanlarından oluşturabileceği gibi Airdrop’ları destekleyen merkezi borsalar yardımıyla da katılım sağlanabilir.

XRP Ledger’ı, işlem ücretlerinin oldukça düşük olmasıyla tanınıyor. Geçmişte bir kripto para balinası, 12 milyar dolarlık Ripple tokenini, XRP ağında bulunan son derece düşük işlem ücretleri sayesinde neredeyse sıfır işlem ücreti ile transfer etmişti. XRP Ledger’ından alınan veirlere göre söz konusu işlem sırasında 0.000012 XRP yani 0.0000157 dolar işlem ücreti ödenmişti.

Geçmişte Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP tokeninin mevcut düşük fiyatının SEC ile arasında bulunan dava nedeniyle oluştuğunu ve eğer SEC ile aralarındaki dava olmasaydı XRP tokeninin Ethereum’un yerine dünyanın en büyük ikinci kripto parası haline geleceğini söylemişti. Şirket ile SEC arasındaki dava ise şimdilik sona ereceğe benzemiyor. ABD’li denetleyici SEC, XRP’nin bir tür menkul kıymet olduğunu bu yüzden XRP dağıtımı sırasında kayıtsız bir şekilde menkul kıymet satışı yapıldığını iddia ediyor. Altcoin şirketi ise bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu düşünüyor.

İlgili Haber:  Fransa Hükümeti, 34.5 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin'i Müzayede ile Satışa Çıkaracak

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend