26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Kripto Para Depreminin Ardından Ripple (XRP) İçin İzlenmesi Gereken Seviyeler Nereler?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasası son birkaç seanstır büyük kayıplar yaşamaya devam ediyor. Kısa bir süre önce 3 trilyon dolar barajını aşan küresel kripto para piyasası değeri, 2.24 trilyon dolara geri dönüş yapmak zorunda kaldı. Genel kripto para piyasası yalnızca 24 saat içerisinde %14 değer kaybetti. Analist Lavina Daryanani, XRP fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP, son düşüşten en kötü etkilenen altcoinlerden biri olmasıyla göze çarpıyor. 24 saat içerisinde değerinin yaklaşık olarak üçte birini kaybeden altcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 0.72 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

XRP İçin İzlenmesi Gereken Seviyeler

Analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı, kritik destek seviyeleriyle çevrelense bile oldukça problemli bir bölgede yer alıyor. Analiste göre bu destek seviyelerinden ilki %78.6’lık Fibonacci seviyesi olan 0.70 dolar ve diğeri ise 0.5 dolardaki zemin desteği olabilir.

Ekteki grafikten de anlaşılabileceği üzere XRP fiyatı gün içerisinde 0.60 dolara kadar gerilemek zorunda kaldı. Ancak bu hareketin ardından toparlanan altcoin, analiste göre 0.7071 dolardaki desteğine sıkı sıkıya yapıştı.

FIB XRP

Analist göre genel kripto para piyasası ve büyük çaplı altcoinlerin değer kaybetmeye devam etmesi durumunda XRP ayıları bu destek seviyesini kırmaya çalışabilir. Analiste göre bu süreç sonucunda altcoinin fiyatı değer kaybedebilir. Daha da fazla bir çöküş olması durumunda ise analist, altcoin fiyatının 0.51 dolara kadar destek bulamayabileceğini düşünüyor. 

Analiste göre, fiyatındaki büyük düşüşe rağmen Ripple ağının metrikleri, pozitif görünümler vermeye devam ediyor.

Analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda XRP’nin grafiğindeki boğa lehine DAA ayrışması özellikle göze çarpıyor. Analist, altcoinin fiyatı düşerken aktif adres sayısındaki artış sonucu oluşan bu ayrışmanın etkileyici bir boğa sinyali olduğunu düşünüyor. Ancak analist, kasvetli görünüme çare olabilecek bir gösterge bulunmadığını da belirtiyor.

İlgili Haber:  XRP 1 Dolara Sıçrama Yapabilir mi? Analist Değerlendirdi!

Analiste göre MVRV oranı ise son birkaç saattir çok ani düşüşler gerçekleştirdi. Analist, söz konusu düşüşün bu yazının yazıldığı anlarda bu yılın Mayıs ayında yaşanan düşüştekine oldukça benzer olduğunu dile getirdi. Analiste göre bu durum ayı lehine bir görünüm oluşmasına yol açıyor.

Bitcoin fiyati ise bu yazının yazıldığı anlarda, 42.000 dolar seviyesindeki dip noktasına düşmesinin ardından kısmi bir toparlama yaşadı ve 49.000 dolar civarından işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend