29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Ripple (XRP) İçin Olumlu Haberler Geldi! SEC Davasının Etkisi Sıfırlanmış Olabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple için boğa lehine haberler gelmeye başladı. SEC ile başı dertte olan Ripple’ın XRP tokeni, bu duruma rağmen işlem hacmi olarak ilerlemeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

XRP için günlük işlem hacmi miktarı 2021 yılının ikinci çeyreğinde iki katına çıktı. Bu davranışıyla Ripple’ın XRP tokeni, genel kripto para piyasalarıyla aynı davranışı sergilemiş oldu. Bu yüzden Ripple ile SEC arasındaki anlaşmazlığın XRP tokeni üzerinde ekonomik olarak herhangi ek bir negatif etkisinin olmadığını söyleyebiliriz.

Binance indirim kodu

Belirtilen sayılar Ripple’ın 29 Temmuz tarihinde kendi blogundan paylaştığı çeyreklik raporundan alındı. Yılın ilk çeyreğinde XRP tokeninin işlem hacmi ortalama olarak 2.26 milyar dolar seviyelerinde gezdi. Bu çeyrekten sonraki 3 aylık dönemde ise aynı işlem hacmi 4.492 milyar dolara fırladı. Ripple tarafından gerçekleştirilen XRP satışı da 150.3 milyon dolardan 157.9 milyon dolara yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP Boğa Piyasasıyla Uyumlu Hareket Etti

Ripple’ın yayınladığı rapor baz alındığında, XRP’nin gerçekleştirdiği bu gelişmeler kripto para piyasasındaki genel trendden bağımsız bir şekilde işlememiş. XRP’nin hem işlem hacmi hem de fiyatı Nisan ayında zirve yaparak Bitcoin’in kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdığı dönem ile aynı zamanlarda yükseliş göstermiş.

Blog yazısının yazarları ayrıca yılın ikinci çeyreğinde iyiden iyiye etkisini hissettiren kripto para volalitesi üzerine de yorum yapmış. Son aylarda sürekli bir şekilde gerçekleşen fiyat dalgalanmalarının arkasında birden fazla faktör bulunuyor. Bunlar arasında fidye yazılım saldırıları, denetimsel endişeler ve Elon Musk’ın Tweet’leri yer alıyor. Yazarlar piyasada gerçekleşen olaylara etki eden bir diğer faktörün de ABD’de artan enflasyon endişeleri olduğunu belirtiyor. Enflasyondan kaçmak isteyen yatırımcılar itibari para birimlerinin alternatiflerine yöneliyor.

İlgili Haber:  1 Milyar Adet XRP Piyasaya Sürüldü - 182 Milyonu Eski Ripple Çalışanına Aktarıldı

XRP’nin kripto para liderleri Bitcoin ve Ethereum’dan daha volatil bir davranış sergilediğini de söylemek gerek.

Ripple ve SEC Arasındaki Husumet Devam Ediyor

Tüm bu gelişmeler birlikte değerlendirildiğine XRP ve Ripple için iyi bir yarıyıl geçtiğini söyleyebiliriz. İşlem hacminin ikiye katlandığı bu dönemde SEC davası olmasaydı yatırımcılar gönülleri ferah bir şekilde sevinebilirlerdi.

Hatırlatma yapmak gerekirse, ABD’li denetleyici kurum SEC, XRP’nin sadece bir kripto para değil ayrıca bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. SEC ile Ripple arasındaki dava geçtiğimiz Aralık ayında başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar