Ripple (XRP) İçin Yeni Bir Toplu Satış Kapıda Olabilir!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Kripto paralardaki büyük çöküşün üzerinden bir aydan uzun bir süre geçti ancak piyasalarda henüz bir toparlanma sinyali gözükmüyor. Altcoinlerin birçoğu büyük direnç noktalarının altında işlem görüyor ve tablo XRP için de farklı görünmüyor. XRP fiyatının yukarı tavan seviyesi olan 1.10 doları aşamamasıyla beraber son 30 gündeki kayıplar %30’a ulaştı. Analizci Saif Naqvi XRP fiyatlarını yorumladı…

blank

Aslında fiyatın 19 Mayıs’ta seviyesi olan 0.643 dolara doğru yola çıkmasıyla beraber XRP’nin Haziran ayındaki fiyat hareketi daha da zorlu geçiyor.

blank

Coin Market Cap verilerine göre bu yazının yazıldığı anlarda XRP 0.705 dolardan işlem görüyor ve genel kripto paralar arasındaki yedinci sıradaki yerini koruyor. XRP fiyatları son 24 saatte %12 düşüş gösterdi.

Ripple (XRP): 12 Saatlik Grafik

xrp

XRP’nin üst alçalan trend çizgisi 19 Mayıs’taki çöküşten bu yana alçak tepe formasyonları sergiliyor. Analizciye göer 20-SMA (kırmızı) değeri de ayı bölgesine geçti ve 0.643 dolar seviyesine geri dönüş bu aşamada kaçınılmaz olabilir. Peki XRP için yeni bir sell-off kapıda mı? Analizciye göre XRP’nin 0.643 dolar ile 0.718 dolar arasındaki savunma hattı ek kayıpları karşılayacaktır ancak yine buradan bir çöküş olma olasılığı da bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

XRP’nin Relative Strength Index (RSI) değeri geçtiğimiz ay 50’nin üstüne çıkmayı başaramamıştı. Bu yazının yazıldığı anlarda da Naqvi’ye göre aşırı satış tablosu hakim ve önümüzdeki günlerde bir tersine dönüş yaşanabilir. Naqvi, Stokastik RSI değerinin de aşırı satış bölgesinden boğa lehine bir dönüşüm olabileceğini düşünüyor. Analizci bu gelişmeler ile birlikte XRP’nin kayıplarını 0.643-0.761 dolar arasında tutabileceğini ifade ediyor. Ancak Naqvi OBV değerindeki boğa lehine ayrışımın boşa çıkmasıyla beraber satış baskısının halen baskın olduğu konusunda da uyarıyor.

Görünür aralık göstergesi XRP’nin savunma hattı olan 0.64 dolarda çok fazla trading aktivitesi göstermedi ve analizciye göre satış baskısının devam etmesi durumunda bu savunma hattı çökebilir. Naqvi, görünür aralık göstergesinin 0.55 ile 0.61 dolar arasında bir yığılma olduğunu gösterdiğini ve bu bölgenin bir çöküş durumunda sıradaki rota olabileceğini söyledi.

Sonuç

Naqvi’ye göre XRP’nin karışık sinyaller veren göstergeleri önümüzdeki günlerdeki fiyat hareketliliği için tahmin yapmayı zorlaştırdı. 0.643 dolar ile 0.718 dolar arasındaki savunma hattı kayıplara karşı koyabilir ancak bir çöküş ihtimalinin olduğu da unutulmamalı. Analizci, kötü bir senaryoda XRP fiyatının daha güçlü bir destek bölgesi olan 0.55 dolar ile 0.61 dolar arasına yerleşebileceği konusunda uyardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend