1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), Litecoin (LTC), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 20 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin ve Ethereum gibi piyasa liderleri haftalık olarak çift hanelik kayıplar kaydediyor. Bunun sonucunda XRP, Litecoin ve EOS gibi altcoinler de son dokuz gün içerisinde %24’ün üzerinde gerileme ile cevap verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bahsi geçen kripto paraların tamamı 10 Kasım tarihinde haftalık ya da aylık zirveler yaşamışlardı. Bunun ardından ise genel olarak bir düzeltme aşamasına geçilirken analiste göre toparlanmaya dair ilk sinyaller oluşmuş olabilir.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

Ekim ayının ortalarından bu yana XRP fiyatı dinamik bir tablo çiziyor. İki hafta boyunca yatay seyir izleyen altcoin, bunun ardından yükselen paralel kanalı (beyaz) içerisinde seyretmişti. Bu periyotta XRP %35 değer artışı yaşadı ve bununla birlikte 10 Kasım tarihinde son iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bundan sonra ise, trendin alçalan bir kanala dönüşmesi ile beraber boğalar güçlerini kaybetti. Söz konusu gerileme %24.7’lik bir düşüş ile sonuçlandı ve XRP fiyatı 18 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine geldi.

Boğaların alt trend çizgisinde savunma yapmayı başaramamasının ardından ayılar 1.07 dolar bandını geçti ve 1.0443 dolara kadar ilerledi. Bu yazının yazıldığı anlarda boğalar 1.07 doları aşmaya çalışırken analiste göre teknik göstergeler ayı lehine olsa bile ayıların gücünde bir azalmaya işaret ediyor olabilir.

Litecoin (LTC)

blank

Eylül ayı sonlarından bu yana LTC fiyatı sürekli olarak yükselen paralel kanalının (beyaz) içerisinde seyretti. Bu ralli ile birlikte altcoinin fiyatı 29 Eylül ile 9 Kasım tarihleri arasında %74.5’lik bir ralli gerçekleştirdi. Sonuç olarak LTC, 10 Kasım tarihinde üst kanalının üstüne çıktı ve son 25 haftanın zirvesine yerleşti.

İlgili Haber:  Bitcoin 40.000'in Kripto Piyasası 1 Trilyonun Üzerinde

Ancak bundan sonra fiyatta bir gerileme gözlendi ve son dokuz günde %26.4’lık değer kaybı yaşandı. Bu yazının yazıldığı anlarda LTC fiyatı 213.7 dolardan işlem gördü ve 20-50 SMA değerlerinin altında seyretti. Analiste göre altcoine ait teknik göstergeler satıcılar lehine olsa da kısa vadeli teknik göstergeleri boğa lehine bir geri dönüş olasılığını da göz önüne serdi.

EOS

blank

11 Ekim tarihinden bu yana boğa lehine bir görünüm içerisinde olan EOS, yukarı yönlü iki paralel kanalın içerisinde ilerlemesiyle beraber yükseliş gösterdi. Söz konusu tarihten itibaren bir ay boyunca ralli yaşayan altcoinin fiyatı %20.9 değer kazandı. Bunun sonucunda EOS, 10 Kasım tarihinde son yedi haftanın zirvesine çıktı ve hemen ardından paralel kanalları içerisine geri döndü.

Sonraki hafta %25.03 gibi oldukça yüksek bir gerileme yaşayan altcoin, 16 Kasım tarihinde son yedi haftanın en düşük seviyesine geriledi. Analiste göre EOS fiyatının kısa vadeli teknik göstergeleri satıcılar lehine olsa bile satıcıların momentumunda potansiyel olarak bir düşüşe işaret etti. Bu yazının yazıldığı anlarda EOS, son 24 saatteki %1.5’lik artışıyla beraber 4.24 dolardan işlem gördü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar