8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), MATIC, The Sandbox (SAND) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Analiste göre Bitcoin fiyatı 11 haftalık kontrol noktası civarında dolaşırken XRP ve SAND ise %61.8’lik Fibonacci dirençlerinden düşmelerinin ardından belirli bir aralıkta hareket ettiler.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte analiste göre MATIC fiyatı alış gücünde sürekli bir düşüş gösteriyor ancak bahsi geçen tüm kripto paralar için yönelimsel trend zayıf gözüküyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

XRP

blank

Yükselen kanalından (beyaz) düşüş gösteren altcoin analiste göre bir ayı aşkın bir süredir 0.774 dolar ile 1.01 dolar arasında gidip geliyor. Bununla birlikte 1.01 dolardaki direnç beş haftadır dayanmayı sürdürürken fiyat hareketi ise analiste göre alçalan bir kanal içerisinde geriledi. Analiste göre bu düşüş ile birlikte XRP fiyatı %61.8’lik Fibonacci direncinin altına inmiş oldu. Buna ek olarak analist, SMI göstergesinin düşük bir volaliteye işaret ettiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı 0.8383 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 44 ile orta hattın altında seyretti ve ADX ise altcoin için yönelimsel trendin düşük olduğunu belirtti.

Polygon (MATIC)

blank

MATIC fiyatı güçlü bir ralli sergileyerek 27 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Bu tarihten itibaren %14.9 gerileyen MATIC, analiste göre %38.2’lik Fibonacci seviyesinden yine destek buldu. Analiste göre Supertrend göstergesi ise yaklaşık olarak üç haftadır kırmızı bölgede bulunuyor ve OBV ise sürekli bir gerilemenin ardından alçalan alış gücüne işaret etti.

Bu yazının yazıldığı anlarda MATIC fiyatı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 2.5 dolardan %14.6 daha düşük bir seviyeden işlem gördü. Altcoine ait RSI göstergesi 28 Aralık’tan bu yana orta hattın üstüne çıkmayı başaramadı. Buna ek olarak analist, DMI göstergesinin satıcılar lehine olmasına rağmen zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini belirtti.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), MATIC, The Sandbox (SAND) - Altcoin Fiyat Analizi - 19 Aralık

The Sandbox (SAND)

blank

SAND boğaları analiste göre yükselen bir takoz formasyonu (yeşil) oluşturmalarının ardından %38.2’lik Fibonacci direncini geri kazandı ve bunun ardından ise altcoin fiyatı %20.39 geriledi. Analiste göre bir gerileme daha yaşanması durumunda destek noktası 5.4 dolar olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 5.82 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 45 civarında gözüktü ve analiste göre denge noktası civarında direnç görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar