27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Ripple (XRP), MATIC, The Sandbox (SAND) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Ocak

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 3 hafta önce

Binance indirim kodu

Analiste göre Bitcoin fiyatı 11 haftalık kontrol noktası civarında dolaşırken XRP ve SAND ise %61.8’lik Fibonacci dirençlerinden düşmelerinin ardından belirli bir aralıkta hareket ettiler.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte analiste göre MATIC fiyatı alış gücünde sürekli bir düşüş gösteriyor ancak bahsi geçen tüm kripto paralar için yönelimsel trend zayıf gözüküyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

XRP

XRPUSDT 2022 01 03 16 30 16 2048x898 1

Yükselen kanalından (beyaz) düşüş gösteren altcoin analiste göre bir ayı aşkın bir süredir 0.774 dolar ile 1.01 dolar arasında gidip geliyor. Bununla birlikte 1.01 dolardaki direnç beş haftadır dayanmayı sürdürürken fiyat hareketi ise analiste göre alçalan bir kanal içerisinde geriledi. Analiste göre bu düşüş ile birlikte XRP fiyatı %61.8’lik Fibonacci direncinin altına inmiş oldu. Buna ek olarak analist, SMI göstergesinin düşük bir volaliteye işaret ettiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı 0.8383 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 44 ile orta hattın altında seyretti ve ADX ise altcoin için yönelimsel trendin düşük olduğunu belirtti.

Polygon (MATIC)

MATICUSDT 2022 01 03 17 05 03 2048x898 1

MATIC fiyatı güçlü bir ralli sergileyerek 27 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Bu tarihten itibaren %14.9 gerileyen MATIC, analiste göre %38.2’lik Fibonacci seviyesinden yine destek buldu. Analiste göre Supertrend göstergesi ise yaklaşık olarak üç haftadır kırmızı bölgede bulunuyor ve OBV ise sürekli bir gerilemenin ardından alçalan alış gücüne işaret etti.

Bu yazının yazıldığı anlarda MATIC fiyatı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 2.5 dolardan %14.6 daha düşük bir seviyeden işlem gördü. Altcoine ait RSI göstergesi 28 Aralık’tan bu yana orta hattın üstüne çıkmayı başaramadı. Buna ek olarak analist, DMI göstergesinin satıcılar lehine olmasına rağmen zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini belirtti.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), The Sandbox (SAND), Avalanche (AVAX) - Altcoin Fiyat Analizi - 22 Aralık

The Sandbox (SAND)

SANDUSDT 2022 01 03 17 11 43 2048x788 1

SAND boğaları analiste göre yükselen bir takoz formasyonu (yeşil) oluşturmalarının ardından %38.2’lik Fibonacci direncini geri kazandı ve bunun ardından ise altcoin fiyatı %20.39 geriledi. Analiste göre bir gerileme daha yaşanması durumunda destek noktası 5.4 dolar olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 5.82 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 45 civarında gözüktü ve analiste göre denge noktası civarında direnç görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend