8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 10 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasası sabit ilerlerken analiste göre bazı altcoinler güzel toparlanma sinyalleri verdi. Analist, XRP fiyatının %38.2’lik Fibonacci seviyesini aştığını ve son 24 saatte çift haneli artış yaşadığını belirtti.

Binance indirim kodu

Aksi şekilde, EOS fiyatı ise boğalar yukarı yönlü bir test gerçekleştirmesinin ardından gerileme yaşadı. Shiba Inu ise analiste göre hafif bir ayı lehine görünüm verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

XRP fiyatı, son 24 saatte %11.5 yükseliş yaşamasının ardından analiste göre yükselen üçgen formasyonundan bir çıkış yaptı ve %38.2’lik Fibonacci seviyesi engelini aşmayı başardı. Altcoin fiyatı 3 Aralık tarihinde son dört ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Buna rağmen XRP boğaları analiste göre 0.765 dolardaki destek seviyesine sarılmayı başardı ve XRP, 3 Aralık’taki dip seviyesinden %40 daha düşük bir bölgeden işlem gördü. XRP, 20 (kırmızı) ve 50 (yeşil) SMA değerlerinin üstünde seyretti.

Analiste göre XRP fiyatı 60 bandına yaklaşarak boğa lehine görünümünü sürdürdü. Bununla birlikte DMI ve MACD göstergeleri de artan boğa gücüne işaret etti. Analiste göre boğaların rallisini sürdürmesi durumunda en yakın direnç noktası altın Fibonacci seviyesi (1.06 dolar) olabilir.

Shiba Inu (SHIB)

blank

Analiste göre SHIB fiyatı, V şeklinde bir zirve düşüşünün ardından 4 saatlik grafiğinden simetrik üçgen formasyonu sergilemeyi sürdürdü. SHIB fiyatının 3 Aralık’ta düştüğü son altı haftanın en düşük seviyesinin ardından analiste göre altcoin boğaları 0.000035 dolar seviyesindeki bir aylık desteğe tutunmayı başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.00003657 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre RSI göstergesinin 2 Aralık tarihinden bu yana orta hattı geçememesi ile birlikte kripto para fiyatı güçlü bir şekilde ayı lehine gözüktü. Analist ayrıca DMI göstergesinin de satıcılar lehine olduğunu ve ADX’in ise zayıf bir trend sergilediğini belirtti.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), The Sandbox (SAND), IOTA - Altcoin Fiyat Analizi - 3 Aralık

EOS

blank

EOS fiyatı, %38.2’lik Fibonacci seviyesini aşmasının ardından bir gerileme yaşadı ve son 24 saatte %5.82 değer kaybetti. Düşüşe rağmen analiste göre EOS, 3 Aralık tarihinde son 46 haftanın en düşük seviyesine düşmesinin ardından yükselen bir kanal oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 3.46 dolar civarından işlem görüyor. Analiste göre boğalar %38.2 Fibonacci seviyesini tekrar test edebilir. Analiste göre altcoine ait teknik göstergeler karmaşık sinyaller verdi.

Analist, RSI göstergesinin orta hattın hemen üstünde olmasıyla birlikte hafif bir boğa lehine tablo sergilediğini düşünüyor. Buna ek olarak analiste göre DMI göstergesi de boğa gücünün arttığını gösterdi. Buna rağmen analist, son 24 saatteki gerilemenin AO göstergesinin kırmızı sinyaller vermesiyle birlikte belirgin hale geldiğine inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar