8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), Solana (SOL), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 5 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasasının yeniden 2.2 trilyon dolar civarına kadar düşmesiyle birlikte XRP, Solana ve Tron gibi altcoinler son 24 saatte %15’in üzerinde kayıplar yaşadı.

Binance indirim kodu

Bunun sonucunda da XRP ve Tron fiyatı, 3 Aralık tarihinde son dört ayın en düşük seviyesine kadar geriledi. Solana ise aynı gün son altı haftanın en düşük noktasına geri döndü.

Binance indirim kodu

Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

XRP

blank

XRP fiyatı, geçtiğimiz gün değerinin %19’unu kaybetti. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı son dört ayın en düşük seviyesine kadar geriledi. Analiste göre XRP boğaları, 16 haftalık bir destek noktası olan 0.889 doları savunmayı başaramadı.

Altcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 0.786 dolardan işlem gördü ve 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin altında kaldı. Analiste göre RSI göstergesi ise son üç haftadır orta hattı geçmeyi başaramıyor. Analiste göre aşırı satış bölgesinin derinlerinde yer alan RSI göstergesi, kısa vadeli olarak bir trend dönüşümü hakkında sinyaller verdi.

Solana (SOL)

blank

SOL fiyatı, değerinin dörtte birini kaybetmesinin ardından 28 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından boğalar alçalan kanaldan bir yukarı yönlü atak başlatsalar da genel kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş ile beraber SOL fiyatı da son 24 saatte %18 değer kaybetti. Analiste göre ani düşüş, ayı lehine olan bir tür “V” zirvesi oluşturdu. Bunun ardından ise altcoinin fiyatı altı haftalık bir destek noktası olan 183 doların altına indi.

Bunun sonucunda RSI göstergesi ise aşırı alış bölgesinden aşırı satış bölgesine bir geçiş yaptı. Ancak analist, altcoinin kısa vadeli olarak birtakım toparlanma sinyalleri gösterdiğine de inanıyor. Analiste göre AO ve DMI göstergeleri ise ayı lehine olmayı sürdürdü.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK), Cosmos (ATOM) - Altcoin Fiyat Analizi - 19 Aralık

Tron (TRX)

blank

Tron boğaları 29 Kasım tarihinde düşüş kanalından bir çıkış hamlesi gerçekleştirmişlerdi. Bunun ardından 0.10065 dolar seviyesi üç gün içerisinde iki kez test edildi. Ancak analiste göre boğalar bu avantajlarını koruyamadı ve TRX fiyatı son 16 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Son 24 saatte %17.2 değer kaybeden altcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 0.083 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, piyasadaki aşırı satış durumuna dair ipucu verdi. Analist ayrıca, TRX fiyatında yaşanan kısmi toparlanma ile birlikte altcoin için kısa vadede bir trend dönüşümü yaşanabileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar