8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), Tezos (XTZ) ve ZCash (ZEC) Fiyat Analizi – 5 Eylül

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP ve Tezos gibi bazı altcoinler sınırlı bir alandan işlem görürken ZCash ise son 24 saat içerisindeki %6.7’lik yükselişiyle aradan sivrildi. XRP fiyatı %0.1 değer kaybederek 1.19 dolara doğru yol aldı. Analizci Anushmita Samal söz konusu altcoinlerin fiyatlarını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Tezos fiyatı, analizciye göre göstergeleri pozitif bir fiyat hareketine işaret etse de Eylül ayının ilk gününden bu yana bu yazının yazıldığı anlardaki fiyat bölgesinde kaldı. ZCash ise haftalık bir zirve kaydederek gözünü son birkaç ayın zirvesi olan 166.67 dolara dikti.

Binance indirim kodu

XRP

xrp

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP fiyatı 1.27 dolar ile 1.19 dolar arasında sınırlı hareket etmeye devam ediyor. Analizciye göre 1.19 dolar seviyesinin savunulamaması durumunda XRP fiyatı haftalık dip bölgesi olan 1.07 doları tekrardan ziyaret edebilir. Analizci, XRP fiyatının, haftalık dip noktasının da altına inmesi durumunda, üç hafta önce ulaşılan değer olan 0.935 doların ufukta görünebileceğini düşünüyor.

Alış baskısındaki düşüşe rağmen Relative Strength Index (RSI) değeri halen 50 bandının üstünde seyrediyor. Analizciye göre XRP için alış baskısının yeniden artması durumunda, birkaç ayın zirvesi olan 1.30 dolar barajı aşılabilir ve 1.33 dolara bir hamle yapılabilir.

Tezos (XTZ)

xtz

XTZ, bu yazının yazıldığı anlarda 5.42 dolar seviyesinden işlem görüyor ve kısıtlı hareket sergiliyor. Altcoin, Eylül ayının ilk gününden bu yana bu bölgede hareket ediyor. Analizciye göre XTZ’nin göstergeleri pozitif bir fiyat hareketine işaret ediyor. Analizci, yukarı yönlü bir hareket olması durumunda XTZ fiyatının 5.75 doları aşarak son 4 ayın zirvesi olan 6.05 dolara kadar sıçrama yapabileceğini düşünüyor.

Bollinger bantları daralarak kısıtlı fiyat hareketini vurguladı. Analizciye göre XTZ fiyatının gidip geldiği fiyat aralıkları 5.75 dolar ile 5 dolar arası olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyat Analizi - Kritik Destek ve Direnç Noktaları - 2 Haziran

ZCash (ZEC)

zec

ZEC fiyatı son 24 saatte %6.7 artış gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 158.59 dolara yerleşti. Bu fiyat ile birlikte ZEC fiyatı haftalık zirvesine de çıkmış oldu. Analizciye göre, yukarı yönlü hareketin devamı durumunda altcoin fiyatı 158.85 doları aşarak son üç ayın zirvesi olan 166.67 doları tekrardan ziyaret edebilir.

Analizciye göre ZEC’in göstergeleri boğa lehine olmayı sürdürüyor. MACD değerinin yeşil barları histogramda gözlemlenebiliyor. Relative Strength Index (RSI) değeri ise, alış baskısındaki yükseliş ile beraber 60 değerinin hemen üstünde seyrediyor. Awesome Oscillator (AO) değeri ise büyüyen yeşil barlar sergiledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar