30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Ripple (XRP), Uniswap (UNI), AAVE – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uzun vadeli destek noktalarından sıçrama yapan birçok altcoin için geçtiğimiz hafta pek de iyi geçmedi. Bu yüzden analiste göre Uniswap ve AAVE %61.8’lik direnç seviyelerinin altına indiler ve zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiler.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan XRP ise analiste göre zayıf bir ayı lehine görünüm vermesiyle birlikte alçalan kanalından bir çıkış başlattı. Analiste Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

20 Aralık tarihinde yükselen üçgen formasyonundan (beyaz) bir çıkış yaşayan XRP, yükeslen bir takoz formasyonunda (sarı) bir ralli yaşamıştı. Bu zaman diliminde %22.95’lik bir getiri sağlayan altcoin, 23 Aralık tarihinde son üç haftanın en yüksek seviyesine çıkmıştı.

Analiste göre 1.01 dolardaki direncin beş haftadır güçlü durması ile birlikte fiyat alçalan bir kanal (beyaz) içerisinde geriledi. Bu tarihten itibaren XRP, 31 Aralık’a kadar %20.95 değer kaybetti. Bununla birlikte 20 SMA (kırmızı) ve 50 SMA (yeşil) göstergeleri de ayı lehine bir kesişim yaşadı.

Şimdi ise analiste göre, fiyatın alçalan kanalından bir çıkış yapması ile birlikte 50 SMA değeri boğalar için ilk engel olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı 0.8421 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi orta hatta bulundu ve yüksek dip noktaları sergiledi. Buna rağmen analiste göre gerileme hacimleri (kırmızı), toparlanma hacimlerinden yüksek gözüktü. Analist, DMI göstergesinin bile ayı lehine bir görünüm verdiğini düşünüyor.

Uniswap (UNI)

blank

Analiste göre UNI’nin yükselen takoz formasyonu (beyaz), altın %61.8’lik Fibonacci seviyesinden bir gerileme yaşadı ve bu düşüş, 17.07 dolardaki Kontrol Noktası (kırmızı) seviyesinden destek buldu. Analiste göre SMI göstergesi ise siyah noktalar sergileyerek düşük volaliteye işaret etti.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), The Sandbox (SAND), Bitcoin Cash (BCH) - Altcoin Fiyat Analizi - 25 Aralık

Bu yazının yazıldığı anlarda UNI fiyatı 17.37 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu ve taraf seçmekten kaçındı. Buna ek olarak, analiste göre ADX göstergesi ise altcoin için zayıf bir yönelimsel trende işaret ediyor.

AAVE

blank

AAVE fiyatı, 20 Aralık tarihinden itibaren büyük bir ralli yaşamış ve %76.79 yükseliş göstermesinin ardından 28 Aralık tarihinde altı haftanın en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Bu tarihten bu yana analiste göre ayılar, fiyat hareketinin 4 saatlik grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu göstermesinin ardından %61.8’lik Fibonacci direncinin aşılmasını engelledi

Bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %1.7 değer kazanan altcoin, 256.94 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise orta hat civarında yer aldı ve analiste göre nötr bir görünüm verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar