Ripple (XRP) ve SEC Davasında Gelişmeler Ardı Ardına Geliyor! Mahkeme SEC’in Talebini Kabul Etti!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ripple (XRP) ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava henüz tamamlanmadı ve SEC, kendisine bir miktar momentum katacak bir kısmi zafer elde etmiş olabilir. Mahkeme, SEC’in talebi olan, Ripple çalışanlarının Slack mesajlarına erişim sağlanması isteğini onayladı. Gelişmenin davanın seyrinde önemli olduğu düşünülüyor.

blank

Mahkeme, SEC’in Ripple’a Ait Slack Mesajlarına Erişim Talebini Kabul Etti

Davayı yakından takip eden avukat James K. Filan, Ripple’ın (XRP) hukuki temsilcisi ve SEC tarafından mahkemeye yapılan başvuruların çoğunluğunun kabul edildiğini söyledi.

blank

Yargıç Sarah Netburn, dava ile ilgili önemli bilgiler içerebileceklerinden, SEC’in Ripple çalışanlarına ait Slack mesajlarına erişim sağlamasına onay verdi.

Limenya.com olarak bildirdiğimiz üzere, SEC geçtiğimiz ay, bir önceki iletişim verilerinin eksik olduğunu iddia ederek 1 milyonun üzerindeki mesaja erişim talebinde bulunmuştu. SEC ayrıca eksik belgelerin, tam ve doğru bir özet karar ile yargılama yaşanması için gerekli olduğunu da söyledi. Ripple (XRP) ise buna cevap olarak, SEC’in talebinin gerçekleştirilmesinin inanılmaz derecede zorlu olduğunu ve tüm ilgili kişilere ait Slack mesajlarının toplanmasının aylar süreceğini iddia etmişti. Buna ek olarak, Blockchain şirketi Ripple, tüm Slack mesajı verilerinin toplanması ve işlenmesinin 1 milyon doların üzerinde bir maliyete de sahip olacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Sonuç olarak ise yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın (XRP) bu argümanlarının önemsiz olduğuna hükmetti ve şirketin, SEC tarafından dava ile ilgili olduğu belirtilen 22 eposta sorumlusundan Slack mesajlarının yayınlanmasını istedi.

XRP Davasının 2022 Yılından Önce Sonuçlanması Beklenmiyor

Bu gelişmeler devam eden bir dava sürecindeki en güncel bilgilerdi. Ripple, SEC’in Kurum Ekonomisi departmanının eski direktörü William Hinman’ın mahkemede tanıklık etmesini istemesinin ardından, SEC çalışanlarının sahip olduğu XRP varlıklarının da yayınlanmasını talep etmişti. Bu davanın ne zaman biteceği kesin olarak kestirilemiyor. Bu, bekleyip SEC ile Ripple (XRP) arasındaki davanın sonucunu görmemiz gerektiği anlamına geliyor. Avukat Jeremy Hogan, özet kararın 2022 başlarından daha erken bir tarihte gelmesinin düşük bir olasılık olduğunu düşünüyor.

XRP ile SEC arasındaki dava geçtiğimiz yılın Aralık ayında başlamıştı. Davanın başlamasıyla beraber Ripple fiyatı büyük bir darbe almış, hatta Bitstamp gibi bazı kripto para borsalarından XRP’nin çıkarılmasıyla sonuçlanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend