26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Ripple (XRP) ve Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 14 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasasında sular durulmuyor. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftayı oldukça hafif düşüşler ile atlatırken hafta başında BTC yeniden ani bir şekilde değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 48.000 dolar civarından işlem görüyor. Analist Stefan Lübeck, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Ripple (XRP)

xrp 2

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı görece iyi bir performans sergiledi ve haftalık görünümde hafif bir şekilde %3 ile pozitif bölgede yer aldı. Ancak analiste göre XRP’nin bu eğilimi, geçtiğimiz haftalarda altcoin fiyatının oldukça büyük bir düzeltmeden geçtiği gerçeğinin göz ardı edilmesine neden olmamalı. Analiste göre XRP fiyatı günlük grafiğinde tüm hareketli ortalamalarının altından işlem görüyor ve bu durum bir zayıflık işareti olabilir. Analiste göre altcoin fiyatı 0.89 dolardaki direncini yeniden aşamaması durumunda mevcut düzeltme havası genişleyebilir.  

Analiste göre altcoin boğaları XRP fiyatını tekrardan 0.89 dolardaki EMA20 (kırmızı) değerinin üstüne çıkarsa bile, XRP’nin kaderi önümüzdeki zaman diliminde belirlenecektir. Analiste göre 0.94 dolar ile 1.01 dolar arasında kırmızı direnç bölgesi önem taşıyor. Analist, EMA50 (turuncu), EMA200 (mavi) ve MA200 (yeşil) göstergelerinin yer aldığı bu bölge, XRP’nin yukarı yönlü hareketi için aşılması güç bir engel teşkil ediyor. Analiste göre bu bölge sürekli olarak aşılırsa, 1.05 dolara kadar bir yükseliş ihtimali doğabilir.

Solana (SOL)

sol 1

Solana fiyatı bu hafta da düzeltme safhasında bulunmaya devam etti. Analiste göre SOL, turkuaz renkli destek bölgesinden aşağı doğru inerek geçtiğimiz haftalardaki düşüş trendine devam etme tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Analiste göre yakın bir zamanda stabil hale geçmezse altcoin fiyatı 150.03 dolardaki destek noktasına doğru hareket edebilir.

İlgili Haber:  Shina Inu (SHIB), Chainlink (LINK), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 22 Kasım

Analiste göre SOL fiyatı bu hafta da değer kayıplarıyla mücadele etmesi gerekebilir. Analist, SOL boğalarının hedefinin, 38’lik Fibonacci seviyesi olan 171.04 doların mümkün olan en kısa zamanda tekrardan aşılması olması gerektiğini düşünüyor. Analiste göre altcoin fiyatı 180.50 doların üstüne çıkmayı başarırsa 50’lik Fibonacci seviyesi olan 188.03 dolar tekrardan radara girebilir. Bu seviyenin hemen üstünde EMA20 (kırmızı) ve EMA50 (turuncu) göstergelerinden oluşan direnç çizgileri bulunuyor. Analiste göre boğalar bu seviyelerin üstünde dayanabilirse kısa vadeli olarak yükseliş yaşanabilir. Bunun ardından ise analist, 61’lik Fibonacci seviyesi olan 205.01 dolara doğru bir hamlenin söz konusu olabileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend