30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ripple (XRP) ve Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 14 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında sular durulmuyor. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftayı oldukça hafif düşüşler ile atlatırken hafta başında BTC yeniden ani bir şekilde değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 48.000 dolar civarından işlem görüyor. Analist Stefan Lübeck, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Ripple (XRP)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı görece iyi bir performans sergiledi ve haftalık görünümde hafif bir şekilde %3 ile pozitif bölgede yer aldı. Ancak analiste göre XRP’nin bu eğilimi, geçtiğimiz haftalarda altcoin fiyatının oldukça büyük bir düzeltmeden geçtiği gerçeğinin göz ardı edilmesine neden olmamalı. Analiste göre XRP fiyatı günlük grafiğinde tüm hareketli ortalamalarının altından işlem görüyor ve bu durum bir zayıflık işareti olabilir. Analiste göre altcoin fiyatı 0.89 dolardaki direncini yeniden aşamaması durumunda mevcut düzeltme havası genişleyebilir.  

Analiste göre altcoin boğaları XRP fiyatını tekrardan 0.89 dolardaki EMA20 (kırmızı) değerinin üstüne çıkarsa bile, XRP’nin kaderi önümüzdeki zaman diliminde belirlenecektir. Analiste göre 0.94 dolar ile 1.01 dolar arasında kırmızı direnç bölgesi önem taşıyor. Analist, EMA50 (turuncu), EMA200 (mavi) ve MA200 (yeşil) göstergelerinin yer aldığı bu bölge, XRP’nin yukarı yönlü hareketi için aşılması güç bir engel teşkil ediyor. Analiste göre bu bölge sürekli olarak aşılırsa, 1.05 dolara kadar bir yükseliş ihtimali doğabilir.

Solana (SOL)

blank

Solana fiyatı bu hafta da düzeltme safhasında bulunmaya devam etti. Analiste göre SOL, turkuaz renkli destek bölgesinden aşağı doğru inerek geçtiğimiz haftalardaki düşüş trendine devam etme tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Analiste göre yakın bir zamanda stabil hale geçmezse altcoin fiyatı 150.03 dolardaki destek noktasına doğru hareket edebilir.

İlgili Haber:  Tezos (XTZ) İçin Yeni Bir Satış Dalgası Kapıda Olabilir mi?

Analiste göre SOL fiyatı bu hafta da değer kayıplarıyla mücadele etmesi gerekebilir. Analist, SOL boğalarının hedefinin, 38’lik Fibonacci seviyesi olan 171.04 doların mümkün olan en kısa zamanda tekrardan aşılması olması gerektiğini düşünüyor. Analiste göre altcoin fiyatı 180.50 doların üstüne çıkmayı başarırsa 50’lik Fibonacci seviyesi olan 188.03 dolar tekrardan radara girebilir. Bu seviyenin hemen üstünde EMA20 (kırmızı) ve EMA50 (turuncu) göstergelerinden oluşan direnç çizgileri bulunuyor. Analiste göre boğalar bu seviyelerin üstünde dayanabilirse kısa vadeli olarak yükseliş yaşanabilir. Bunun ardından ise analist, 61’lik Fibonacci seviyesi olan 205.01 dolara doğru bir hamlenin söz konusu olabileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar