30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ripple’a Bir Dava Daha Açıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bir Florida sakini, geçen yıl XRP’ye yatırım yapmasının ardından 50 Dolar kaybetti; ve şimdi Ripple’a dava açtı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Florida’da ikamet eden Tyler Toomey, zarar etmesinin ardından Ripple’a dava açıyor.
  • Toomey, Ripple’ın XRP’yi ABD eyaletinde yasadışı olarak sattığını iddia ediyor.
  • Ripple’a bundan bir ay önce SEC tarafından 1.3 milyar Dolarlık bir dava açılmıştı.

Ödeme işlemcisi ve XRP ihraççısı Ripple, ABD düzenleyicilerinin firmanın ticari faaliyetlerini durdurmasından bir ay sonra, Florida’dan gelen bir toplu dava haberiyle vuruldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

50 Dolarlık Zarar Toomey’i Harekete Geçirdi

Geçen yıl XRP’ye 100 Dolarlık bir yatırım yaptığını iddia eden Tyler Toomey, Ripple’ı dava etti.

Floridalı Toomey, fiyatlar yükselirken geçen yıl Kasım ayında 135 XRP satın aldığını belirtti. Daha sonrasında ise varlıklarını Aralık ayında sattı ve ilk sermayesinden 48.50 Dolar zarar etti.

Bu kayıp Toomey’i sinirlendirmek için yeterli oldu. Kendisi ve diğer benzer yatırımcılar adına açılan toplu davada Ripple’ın milyonlarca Dolar değerindeki XRP tokenlerini Florida sakinlerine yasadışı bir şekilde satıldı ve firma kurucularının satışlardan yasadışı olarak kazanç sağladığı iddia edildi.

Şimdilerde Toomey, Florida’daki diğer XRP yatırımcıları adına adalet arıyor.

İddialar SEC Davası ile Örtüşüyor

İddialar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bundan bir ay önce ortaya atılan iddialar ile son derece benzer. Düzenleyici, Ripple’ın iki kurucu ortağı olan Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in toplamda 1.3 milyar Dolarlık yasadışı gelir elde ettiğini öne sürüyor.

İki şirketteki bazı yöneticiler, SEC sorunlarıyla ilgili sorunlar başlamadan önce, XRP ve Ripple’ın yakın bağlantısı olduğunu kabul etmişlerdi.

Ripple CTO’su David Schwartz geçen yıl attığı bir tweet’te “XRP’yi oluşturan kişiler, Ripple’ı oluşturan kişilerle hemen hemen aynı ve XRP’yi dağıtmak için orijinal olarak Ripple’ı yarattılar.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haber:  11.000 Doların Altında Sabitlenen Bitcoin, Uniswap'in Gölgesinde Kalıyor

Bu arada, Garlinghouse şimdiye kadar masum olduklarını iddia etmeye devam etti. SEC’in şirketini ve kendisini haksız yere suçladığını ve Ripple’ın kendi savunmasını hazırladığını belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar