3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ripple’a (XRP) Bir Şok Daha! Kripto Para Borsasından Atıldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava birkaç gün içerisinde birinci yılını doldurmuş olacak. Ancak davanın seyrinde halen tamamlanmaya dair bir emare bulunmuyor. Bu durum bazı kişiler için olumlu olarak ifade edilse de Ripple için öyle olmadığı kesin. SEC ile yaşanan dava sonucunda XRP, denetimsel endişeler nedeniyle çok sayıda kripto para borsasından çıkarılmıştı.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte XRP’nin tekrardan listelenmesine dair yapılan çağrılar Twitter üzerinde çok sayıda ülkede trend olsa da konuyla ilgili olarak herhangi bir ilerleme sağlanamadı.

Binance indirim kodu

Borsalar Ripple’a Karşı Tavır Almaya Devam Ediyor

Kanadalı kripto para borsası Bitbuy, 13 Ocak 2022 tarihi itibariyle XRP’nin artık borsa üzerinde alım satıma kapanacağını duyurdu. Söz konusu karar ile ilgili olarak kripto para borsası şunları söyledi: “13 Ocak tarihi itibariyle XRP/CAD ve XRP/BTC işlem çiftlerinde artık işlem yapamayacağınızı ve Bitbuy hesap cüzdanınıza XRP yüklemesi gerçekleştiremeyeceğinizi duyurmak istiyoruz.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitbuy kullanıcılarından, borsadan çıkarılma işlemi gerçekleşmeden cüzdanlarındaki XRP tokenlerini çekme çağrısında bulundu. Belirtilen tarihten sonra ise XRP varlıklarının 30 gün boyunca çekilmesine izin verilecek ancak bu kripto para ile herhangi bir işlem yapılmasına müsaade edilmeyecek.

Duyurunun ilginç bir tarafı da bulunuyor. Resmi blog tarafından paylaşılan yazıda XRP’nin boşluğunun, ismi belirtilmeyen diğer kripto paralar ile doldurulacağı belirtildi.

XRP’nin Borsalar ile Başı Dertte

SEC davasını takip edenler için bu karar hiç de sürpriz olmayacaktır. Bitbuy’ın Ripple tokenini borsasından çıkarması, Kanadalı kripto para platformları için geçerli olacak yeni denetimsel gerekliliklerin ardından geldi. Kanada yasaları uyarınca borsalar, “kripto para varlıklarının bir menkul kıymet mi yoksa bir türev mi olduğunu belirleyecek politikalar ve prosedürler izlemekle yükümlü olacak.”

İlgili Haber:  Digital Currency Group (DCG), Kripto Para Borsası Luno'yu Satın Aldı

Bu ayın başlarında, söz konusu bölgenin en büyük kripto para borsalarından biri olan Newton da benzer bir hamle yapmıştı. Peki nedeni neydi? Üstte bahsedilenin aynısı.

Aşağıdaki görselde Ripple tokenini borsalarından kaldıran diğer kripto para borsalarını gözlemleyebilirsiniz.

Tabii ki bu gelişmeler, dünyanın ne büyük kripto paralarından biri olan XRP’nin fiyatını olumsuz etkiliyor. Bir zamanlar en büyük dijital para birimleri arasında dördüncü sırada yer alan XRP, bu yazının yazıldığı anlarda sekizinci konumda bulunuyor. Altcoinin fiyatı da kötü durumda, bu yazının yazıldığı anlarda XRP, son 24 saatteki %5’lik düzeltmesiyle birlikte 0.8 dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar