30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ripple’dan 250 Milyon Dolarlık Dev NFT Hamlesi Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Non-fungible token (NFT) çılgınlığının son sürat devam etmesiyle birlikte Ripple da, XRP Ledger’ı üzerinde NFT projelerinin geliştirilmesi için büyük bir adım atıyor. Blockchain devi, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında 250 milyon dolarlık “içerik üreticisi fonu” oluşturduğunu ve fon aracılığı ile XRP Ledger’ı üzerinde geliştirilen NFT projelerinin destekleneceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Ripple, NFT Geliştiricilerini XRP Ledger’ına Çekebilmek İçin 250 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Ripple’ın açıklamasına göre fon, içerik üreticileri ve geliştirilere, XRPL üzerinde ulaşılabilir ve yenilikçi NFT projeleri gerçekleştirmeleri için finansal ve teknik destek ve pazarlama yardımı yapıyor. Ek olarak, şirket reklam ajansı VSA Partners ve NFT satış platformları mintNFT ve Mintable ile de işbirliğine gitti. Ayrıca, şirket Mark Cuban ile de çalışıyor. Ripple, kısa bir süre önce Mintable’ın 13 milyon dolarlık yatırım turunda da yer almıştı.

Binance indirim kodu

Şirketin açıklamasına göre, NFT’ler üzerinde çalışan içerik üreticileri, markalar, alım satım platformları ve ajanslar, fon için başvuruda bulunabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bununla birlikte NFT alanında Ethereum halen en popüler Blockchain unvanına sahip olmayı sürdürüyor. Ancak Ripple, düşük işlem ücretleri ve çevre dostu tasarımıyla birlikte NFT’ler konusunda da göze çarpan bir geliştirme platformu olduğunu iddia ediyor. Şirket, interaktif etkileşimler ve NFT’lerin parça parça sahipliği gibi yenilikler sayesinde NFT’lere yetenek katmayı hedefliyor.

XRP Ledger’ı, kullanıcıların birbiri ile P2P formatında, tokenlerini XRP karşılığında ya da birbirleriyle takas edebilecekleri gömümü bir merkezsiz borsaya (DEX) da sahip.

Geçtiğimiz hafta, şirketin geliştirici kanadı olan RippleX, XRPL üzerinde proje geliştiren geliştiricilere dağıtılacak olan ilk fonun duyurusunu yapmıştı. Fon NFT’lerin yükselişine odaklanıyor ve RippleX 10 ülkeden seçtiği 25 projenin her birine 2 milyon dolar aktaracak.

İlgili Haber:  Ripple, NFT Desteği Sunmaya Hazırlanıyor

Şirketin başının uzun bir süredir Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile dertte olduğu biliniyor. 2020 yılının Aralık ayında SEC’in XRP’ye soruşturma açmasının ardından tokenin fiyatı çok ani bir şekilde düşüş göstermişti. Son aylarda davada XRP lehine gelişmeler yaşansa da token halen bu soruşturma nedeniyle oldukça riskli bir yatırım olarak görülüyor. Kripto para piyasasında yaşanan son çöküş dalgası ile birlikte XRP fiyatı 1 doların altına inmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar