1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Yatay Seyrine Devam Ederken, Ripple’ın Fiyatı Aniden Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük paralar yatay seyirlerine devam ederken, XRP fiyatı bugün aniden yükseldi.

Binance indirim kodu

XRP fiyatı, ABD finansal düzenleyicileriyle uzun süredir devam eden yasal davasında Ripple için olumlu bir gelişmenin yaşanmasının ardından son 24 saat içinde neredeyse %10 arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank
Ripple son 24 saatte %10 civarında artış yaşadı.
Ripple son 24 saatte %10 civarında artış yaşadı.

Bu arada, Bitcoin, Ethereum ve diğer ilk on kripto para BNB, Solana, Cardano, Luna ve Avalanche’da pek bir fiyat değişikliği yaşanmadı. Bitcoin fiyatı psikolojik sınır olan 39.000-40.000 dolar civarında seyrediyor. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatı 39.118 dolardı.

Cuma günü, Ripple’ın iki yöneticisi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki yasal savaşta mahkemeye yeni bir belge sunuldu ve hakim, Ripple’ın savunma hakkını kullanmasına izin verdi. Bu savunmada Ripple’ın geçmişte gerçekleştirdiği XRP satışlarının ABD mali yasalarını ihlal edebileceğini bilmediği ve bu konuda önceden uyarılmadığı vurgulanacak. Yani bir nevi “haberimiz yoktu” savunması yapılacak.

Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bugünkü karar, Ripple’ın 2013’ten beri yaptığı XRP satışlarının menkul kıymetler yasası ihlal ettiğine dair SEC tarafından adil bir bildirimde bulunup bulunmadığı konusunda ciddi bir soru işareti olduğunu açıkça ortaya koyuyor” dedi.

SEC’in Ripple’ın adil uyarı savunmasını talebini engelleme girişimini mahkemenin reddettiğini görmek güzel” diye devam etti.

Ripple, SEC davası nedeniyle uzun zamandır epey zorlu bir dönem yaşıyor. SEC, 2013 ve 2020 yılları arasında 1.3 milyar dolarlık XRP satışı yaptığını iddia ettiği Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen aleyhine dava açmıştı. Özellikle geçen sene, SEC Ripple’ı XRP’yi kayıt dışı menkul kıymet olarak satmakla da suçlamıştı.

İlgili Haber:  XRP Fiyatı 3 Temel Faktör Nedeniyle Bir Ayda %91 Arttı

Garlinghouse bu ayın başlarında Fox News’e verdiği demeçte, “Mahkemeden bazı kararlar çıkmasını bekliyoruz” demişti.

Mahkeme ayrıca Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’in SEC’in kendilerine yönelik bireysel suçlamalarını reddetme talebini de reddetti.

Kripto topluluğu uzun zamandır düzenlemelerin daha net hale getirilmesi çağrısında bulunuyor ve birçoğu bu gerçekleştiğinde sektöre daha çok şirket ve yatırımcı gelmesi bekleniyor.

Kripto uzmanları, kurumsal firmaların kripto sektörüne dahil olması için bu alanda kesinlikle bazı düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğunu belirtiyorlar.

Bu hafta, bitcoin ve kripto para fiyatları, ABD başkanı Joe Bide’ın kripto kararnamesiyle birlikte yükselişe geçti. Kararname genel anlamda kripto topluluğunda olumlu karşılandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar