28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Ripple’ın Ortağı Olan Tranglo Güneydoğu Asya’da Yeni Ödeme Kanalları Oluşturacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple’ın ortağı olduğu Tranglo, Avustralyalı finans teknolojisi şirketi OmiPay ile işbirliğine gideceğini açıkladı. OmiPay, Tranglo’nun ödeme ağını kullanmak istiyor. Bu durum XRP için yeni bir kullanım senaryosuna işaret edebilir mi?

Binance indirim kodu

SEC, Ripple ile XRP’nin menkul kıymet mi yoksa kripto para mı olduğu konusunda tartışmalarını sürdürürken, Ripple ortaklarıyla beraber daha fazla somut işlere imza atmaya devam ediyor. Ripple’ın ödeme şirketi Tranglo ile işbirliğine gideceği Mart ayının sonlarında duyurulmuştu. Hatta Ripple, Tranglo’nun %40’ını satın almıştı. İki şirketin yaptığı açıklamalarda bu işbirliğinin amaçlarından birinin, Ripple’ın On-demand-Liquidity (ODL, talep ile likidite) platformu için ödeme kanallarının genişletilmesi olduğu söylenmişti. ODL platformu, XRP için en önemli kullanım senaryolarından birini oluşturuyor. Platformda XRP coini, sınırlar arası ve para birimleri arasındaki transferlerde köprü görevi görüyor.

Binance indirim kodu

Tranglo OmiPay ile İşbirliğine Gidiyor

Şimdi ise, Ripple’ın yeni partneri Tranglo, Avustralyalı finans şirketi OmiPay ile işbirliğine gideceğini açıkladı. OmiPay bu işbirliğiyle, Tranglo’nun yerel işletme kanallarına erişim sağlamak ve böylece Çin ve Güney Asya piyasalarını hedeflemek istiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

İşbirliğinin açıklandığı basın toplantısında şirketler, yapılan anlaşmayla birlikte sınırlar arası para transferlerindeki erişilebilirliğin ve ödeme kolaylığının daha iyi hale getirmeyi amaçladıklarını söylediler. Tranglo’nun daha önce yaptığı açıklamalara göre, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği tüm işlerin %56’sı Endonezya, Vietnam ve Filipinler’den oluşan bir ödeme koridorunda yapıldı. Bu alanlar da OmiPay’in genişlemek için hedeflediği alanları oluşturuyor.

XRP Kullanılacak mı?

Basın toplantısında XRP, ODL ya da Blockchain isimlerinin geçmemesi nedeniyle XRP’nin bu işbirliğinde en azından şimdilik büyük bir rol oynamayacağını öngörebiliriz, ancak bu durum yakın bir gelecekte değişebilir çünkü Ripple ve Tranglo arasındaki işbirliğinin temelini ODL ödeme kanallarının genişletilmesi oluşturuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Altına Karşı Önemli Bir Avantaja Sahip

Ripple Tranglo ile olan işbirliğini duyurduğu açıklamasında şöyle demişti: “Sınırlar arası ödeme hizmeti konusunda öncülerden biri olan Tranglo Filipinler gibi ülkelerdeki mevcut ödeme koridorlarını destekleyecek ve yeni ODL koridorunu mevcut ağlarına entegre edecek.”

Tranglo ise 7 Nisan’da yayınladığı blog yazısında ODL teknolojisinin, klasik para transferlerine karşı olan avantajlarını açıklamıştı. Tranglo ayrıca kendi ürünlerinde de dağıtık defter teknolojisini kullanmak istiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar